Hesabı kestik

Genç Milli Bayan Voleybolcularımız, Dünya Şampiyonası'nda Küba'yı set vermeden yenerek hem çeyrek finali garantiledi, hem de masabaşı oyunlarının bedelini ödetti

Genç Milli Bayan Voleybol Takımımız, Meksika'da hesap kesmeye devam ediyor. Dünya Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası öncesi Meksika'da sportmenlik dışı hareketlere mağruz kalan, Küba'yı kollamak için fikstürü değiştirilen millileri durdurmaya bunlar yetmedi. İlk maçlarında Bulgaristan'ı deviren gençlerimiz, dün de Küba'yı adeta salondan silerek müthiş bir galibiyete imza atarken, çeyrek finali de garantilediler.

SON SETTE ZORLADILAR
İlk sette blok üstünlüğü ile rakibine geçit vermeyen gençlerimiz 25-16 ile sonuca gitti. İkinci sette Küba'nın maça ortak olma çabalarına izin vermeyen milliler, Polen'in hücumdaki başarılı oyunu ile rakibini direncini kırdı. İkinci seti de 25-15 alan milliler, üçüncü sete durgun başlayınca Küba 4-11 öne geçti. İkinci teknik molaya da 9-16 önde giren Küba karşısında Büşra oyunu değiştiren isim oldu. Hem hücumda, hem de blokta devleşen Büşra'nın gayretleri ile 17-17'de rakibini yakalayan milliler, bu seti de 25-22 kazanarak, maçı 3-0 aldılar.


BİZE ULAŞIN