Beşiktaş'ta kim nasıl oynadı

MATTEO FERRARI: Ön liberolar uzak olduğunda topu ileri taşıma konusunda sıkıntı yaşıyor. İkinci yarının başında kaleci Hakan Arıkan ile yaşadığı anlaşmazlık tehlike az kalsın yaratıyordu. Herşeyi zaman gösterir ama İtalyan futbolcunun uyum süreci uzarsa, hakkında transferi sırasında yapılan olumsuz eleştirileri haklı çıkartır.
MİCHAEL FINK: İlk 10 dakikada hücuma katkısı önlerinde oynayan Uğur İnceman'dan daha fazlaydı. Orta sahada iyi top kesiyor. Takıma yeni yeni ısınmasına rağmen beğeni topladı. Beşiktaş'a zamanla faydalı olacaktır.
ERHAN GÜVEN: Ofansif yönünün zayıf olduğu bilinen bir gerçek; Ankaraspor ve Gençlerbirliği'ndeki son beş sezonunda sadece iki asistinin olması zaten bunu gösteriyor. Dün akşam sağ kanatta ileriye çıkışlarında istekli fakat etkili değildi. Geriye dönüşlerde zaman zaman zorlandı. Fakat kendine güveni var. Savunmada (sağ bek) başarılıydı. Formayı zorlayacaktır ama ofansif anlamda ekstra bir katkı beklemek yanlış olur.
ERKAN ZENGİN: İkili mücadelelerde zayıf... Fazla top kaybediyor. Oyunda olduğu sürede etkisizdi. İlk 45 dakikada sağ kanat hiç çalışmadı; tabiri caizse, Kartal tek kanadıyla uçmaya çalıştı. Beşiktaş'ta formayı alması bu performansıyla imkansız.
ERNST: Geçen sezon harikalar yaratan 'Alman'dan dün akşam çok da eser yoktu. Tabii ki bunda yaşadığı sakatlığın ve antrenman eksikliğinin olmasının önemi çok yüksek.... Aynı şekilde sakatlığı bulunan Bobo da bu sebepten dolayı etkili olamadı.
İSMAİL KÖYBAŞI: Süratli ve aynı zamanda da çok çalışkan... İleri yaptığı çıkışlarla sol kanatta etkili oldu. Uğur İnceman'ın ilk yarıda kaçırdığı golün pozisyonunu yaratan isimdi. Serdar Özkan ile uyumsuzdu. Dün akşamki performansıyla takıma çabuk ısındığının mesajını verdi. Kendine güveni var. Çizgisini birkaç satır daha yükseltirse ilk 11'i zorlayabilir.
SERDAR ÖZKAN: 9. dakikada orta sahada kaptırdığı topla rakibin pozisyonuna yol açtı. Geçen sezon yarattığı hayalkırıklığının devam edeceğinin havasındaydı. Mücadeleyi çabuk bırakıyor. Dün akşam ortaya koyduğu performansla bu sezon 45 dakikanın üzerinde çok az maçta sahada kalır. Dün de 2.yarıda oyundan alındı.
TELLO: Devrenin sonunda oyuna giren Şilili oyuncu frikikten attığı golle beraberliği kurtardı. Yusuf Şimşek ile birlikte ikinci yarıda etkili oldular. Takımda olmazsa olmaz bir isim olduğunu yine gösterdi.
UĞUR İNCEMAN: Fink ve Ernst'in önünde oyuna başladı. Denizli kendisini hücuma yönelik oynatsa da çok etkili değildi. Fink ve Ernst'i taşıması zor. Tek tehlikesi maçın 11.dakikasındaydı; ceza sahası içinde kaleciyle karşı karşıya net bir golü kaçırdı

BİZE ULAŞIN