Fener'e kötü haber

Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarını sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenmanda sakatlanan Semih Şentürk ve Emre Belözoğlu çalışmayı tamamlayamadı. Bad Wörishofen Spor Merkezi'nde teknik direktör Christoph Daum yönetiminde yapılan antrenmanda Mehmet Topuz, sakatlığının ardından Almanya kampında ilk kez takımla birlikte çalıştı.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

Antrenman öncesinde yardımcı antrenör Roland Koch son oynanan iki maçta takımın gol yemesine neden olan oyunculara saha ortasında şınav çektirdi. Koch, geri kalan oyunculara da sembolik müzik aletleri dağıtarak birlikte Fenerbahçe Marşı'nı çaldırdı. Bu aktivitelerin ardından antrenman Koch'un yaptırdığı ısınma, koordinasyon ve istasyon hareketleriyle başladı. Daha sonra kontrollü pasa yönelik bir çalışma yapan sarı-lacivertli futbolcular, dar alanda yaptığı taktik maçın ardından, 2 grup halinde teknik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Esneme hareketleri ve geniş alanda yapılan çift kale maçtan sonra oyuncular başlarında Koch ve Daum'un bulunduğu iki gruba ayrıldı. Uzaktan kaleye şut çalışan gruplarda, gol atan oyuncu antrenmanı tamamlayarak sahadan ayrıldı.

Bu arada antrenman sırasında sol arka adalesinde ağrı hisseden Semih Şentürk çalışmayı yarıda bıraktı. Antrenmanın sonlarına doğru sağ ayak bileğinde hafif bir ağrı hisseden Emre Belözoğlu da çalışmayı tamamlayamadı. Öte yandan sakatlığı geçen Mehmet Topuz, Almanya kampında ilk kez takımla birlikte antrenmana çıkarken, sakatlığı süren Özer Hurmacı otelde tedavi ve çalışmalarını sürdürdü.

BİZE ULAŞIN