Kamp kâbusa dönüştü

Geçen sezon ligde ilk 21 haftada 13 gol yiyen Sivas, 'Hollanda kampı'ndaki beş hazırlık sınavında kalesinde tam 14 gol gördü. Olaylı PSV maçı, bozuk olan moralleri yerle bir etti

Cumartesi günü üç farklı yenildiği olaylı PSV maçı, sezon hazırlıklarını Hollanda'da gerçekleştiren Sivasspor'un aldığı 3 mağlubiyetin üzerine tuz biber ekti. Geçen sezon ligde F.Bahçe'ye 4-2 yenildikleri 22. haftaya kadar çıktıkları 21 lig maçında sadece 13 gol yiyerek, 12 gol yiyen Kayseri'den sonra ligin en az gol yiyen ikinci takımı olan Sivasspor, Hollanda kampındaki beş maçta kalesinde 14 gol gördü. Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesinde Anderlecht ile yapacağı sınavı öncesi son provası olan PSV maçında hakemin Mbemba ve İbrahim Dağaşan'ı oyundan atması, alınan kötü sonuçlardan ötürü bozuk olan moralleri yerle bir etti; kamp dönemi, kabusa dönüştü.

BEŞ GOLÜ AŞAMADILAR
İlk hazırlık maçında Heerenveen'e 5-0 mağlup olan Sivas, ikinci karşılaşmada Bulgaristan'ın Lokomotiv Mezdra takımını 2-1 ile geçip, Meksika'nın Chivas takımıyla 2-2 berabere kalmıştı. Dördüncü maçında ise Yunanistan'ın güçlü ekiplerinden Olympiakos'a 3-1'le boyun eğen Bülent Uygun'un takımı, PSV maçından da 3-0 yenik ayrılarak 5 maçta beş golün üzerine çıkma başarısını gösteremedi.

SİVAS bugün yurda dönüyor
6Temmuz'dan bu zamana Hollanda kampını sürdüren Sivasspor, bugün Türkiye'ye dönüyor. Başarısız ve sorunlarla dolu bir kamp dönemini geride bırakan kırmızıbeyazlı ekip, 28 veya 29 Temmuz'da Anderlecht ile deplasmanda yapılacak Avrupa Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turu ilk maçı hazırlıklarını Sivas'ta sürdürecek.
BİZE ULAŞIN