Şampiyon gibi başlamadı!

Beşiktaş yeni sezon öncesi ilk hazırlık maçında İtalyan ekibi Catania ile berabere kaldı. Kartal yenilerden Erhan ve İsmail futboluyla göze çarptı ancak defanstaki uyumsuzluk dikkat çekti

Beşiktaş yeni transferleri ve değişmiş formasıyla ilk kez İnönü Stadı'nda seyircisinin karşısına çıktı. Son şampiyon olmasına ve Ferrari, Michael Fink, Erhan Güven, İsmail Köybaşı gibi yeni futbolcularının sahneye çıkmasına rağmen karşılaşmaya sadece 7 bin siyah-beyazlı taraftarın ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Maçta gözler yeni transferlerdeydi. Savunmanın sağında oynatılan Erhan yenilerin en iyisiydi. 10 milyon euroluk İsmail solda ışık vermesine rağmen İbrahim Üzülmez'i kesmesi için iyice güçlenmesi gerektiğini gösterdi. Risksiz oynayan Fink durumu idare ederken, Ferrari kötü bir görüntü verdi. İtalyan meslektaşlarımız, "Vasat oynuyor. Ama çok daha iyisini yapabilir" demeyi de ihmal etmediler.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

İYİ HAZIRLIK YAPILMADI MI?
31'de Capuano ortasında Martinez'in ceza sahası içerisinde kafayla topu filelere gönderip skoru 1-0 yapması Sivok- Ferrari ikilisinin uyum sorununu aşamadığını gösteren en canlı örnek oldu.
Beşiktaş'ın ilk yarıdaki tek elle tutulur atağı 10'da İsmail'in ortasında Nobre'nin topu göğsüyle indirdiği pozisyonla geldi. Ancak Uğur bu pozisyonda Campagnolo'yu aşamadı. Bobo, Yusuf, Holosko ve Tello'nun girişinden sonra oyunun şekli değişti. Bu noktada 4-2-3-1 sisteminin 10 numarada Tello'nun oynaması dikkat çekti. Solda iyi gözüken Yusuf'un performansı ve 56'da Tello'nun serbest vuruştan attığı beraberlik golü görülmeye değerdi. Beşiktaş'ın yorgunluğu mazeret kabul edilirse bu maçlar ölçü değil. Ancak sıcakta ve nemde hazırlık kampı yapmaya mahkum edilen takım iyi çalışmadıysa gelecek için sorun teşkil edebilir.

BİZE ULAŞIN