Günün içinden

Futbol
Tekke yine bombaladı

Rusya'nın Zenit takımında oynayan Fatih Tekke, 1 buçuk ay önce Fenerbahçe ve de Beşiktaş'tan resmi teklif aldığını söyledi. Trabzonspor'a transferinin maddi nedenler yüzünden gerçekleşmediği haberlerine karşı çıkan Fatih Tekke, "Trabzonsporluluğumun tartışılmasına müsaade edemem" dedi ve en kısa sürede Türkiye'ye dönmek istediğini ilave etti.

Futbol
Vuvuzelaya yasak!

Konfederasyon Kupası'nda Güney Afrika taraftarlarının kullandığı vuvuzelaya Avusturya Ligi'nde yasak geldi. Lige yeni yükselen Wiener Neustdat takımı, Austria Carinthia maçı için taraftarına tam 150 adet vuvuzela dağıtmak istedi. Ancak Federasyon, bu aletin kavgadoa kullanılmasından endişe duyarak, buna izin vermedi.

Güncel
Şampiyonun oğlu öldü

Formula 2 pilotu Henry Surtees, yarış sırasında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Formula 1'de 1964'te şampiyon olan John Surtees'in oğlu olan Henry, Jack Clarke'ın aracının lastiğinin başına çarpması sonrası kaldırıldığı hastanede kurtulamadı.

Futbol
Es-Es'e ağır itham

Almanya'nın Bad Dürrheimer kentindeki hazırlıklarını bitirip, İsviçre'ye geçen Eskişehirspor'un kaldığı otelin sahibi Waldeck Schrenk, kırmızı-siyahlı ekibin parasını ödemeden otelden ayrıldığını iddia etti. Fairplay Management şirketi ile anlaşması olduğunu söyleyen Schrenk, "Onlar hakkında suç duyurusunda bulundum. Ayrıca şirketin ortaklarından Avukat Schaber de bize mektup yapıp, kulübün kendilerine de ödeme yapmadığını belirtti" dedi. Şirketin bir başka ortağı, eski futbolcu Timur Yanyalı ise otele ödeme yaptıklarını belirtti. CEMİL ALBAY-Frankfurt

Futbol
Kore'de Güneş fırtınası
Şenol Güneş yönetimindeki FC Seul, Güney Kore Ligi'nde deplasmanda Gangwon'u 3-1 mağlup etti ve liderliğini sürdürdü. Seul geçen hafta da Incheon'u 5-1 yenmişti.

BİZE ULAŞIN