Rijkaard'dan Barça modeli

Maçtan bir gün önce takımı kampa almaya karşı olan Rijkaard, Barcelona'da yapamadığını, G.Saray'da hayata geçirecek: Florya'da artık kamp yok!

Barcelona'da çalıştığı dönemde, maç öncesi kamp yapmama modelini ve deplasmana maç günü gitme önerisini sunan ancak "Ret" yanıtı alan Frank Rijkaard, bu uygulamayı Galatasaray'da başlatacak. Hollandalı teknik direktör Barcelona'da çalıştığı dönemde, "Oyuncular ailelerine çok fazla zaman ayıramıyor. Deplasmana maç günü gidersek, hem ailelerini daha çok görürler hem de otel, oda çilesinden kurtulurlar. Oyuncular aileleriyle birlikte olduğunda daha moralli oluyorlar ve kendilerini daha iyi bir şekilde maça hazırlayabiliyorlar. Üstelik otelde kaldığımızda birçok oyuncu sabaha kadar Play- Station oynuyor, internette vakit geçiriyor ve uykusuz kalıyorlar" demişti.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

GUARDİOLA UYGULADI, BAŞARDI
Rijkaard döneminde bu modele karşı çıkan ve bunu uygulamasına çok nadir izin veren Barcelona Kulübü, Pep Guardiola'nın teknik direktörlüğe gelmesinin ardından maçtan önce kamp yapmama ve deplasmana maç günü gitme uygulamasını hayata geçirdi. Bu uygulamanın ardından Barcelona hem lig şampiyonu, hem de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaştı. Guardiola'nın bu modelinin başarıya ulaştığını gören Rijkaard'ın inandığı bu sistemi G.Saray'da da uygulayarak futbolculardan daha fazla verim almayı hedeflediği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN