"Yeni transfer yapabiliriz"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, yeni transferler Andre Clarindo Dos Santos ve Cristan Oliveria Baroni'yi bir an önce takıma adapte etmek istediğini söyledi.

Takımın sabah yapılan çalışmasının ardından gazetecilere kampın gidişatı hakkında kısa bir değerlendirmede bulanan Alman Teknik Adam, herşeyin istedikleri gibi gittiğini belirterek, "Herşey mükemmel gidiyor. Takım içindeki uyum güzel. Bir tek sıkıntımız hazırlık maçlarını oynarken yaptığımız uzun yolculuklar oldu. Rakiplerimiz de iyiydi. Futbolcular gayet iyi çalıştılar ve beni memnun bıraktılar. Şampiyonluğa giden yolda basamakları yavaş yavaş çıkıyoruz. Herşey yolunda gidiyor. Takım içindeki oyuncuların birlikte hareket etmesi beni sevindiriyor." dedi.

Tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe'nin şu anda yüzde 60 hazır olduğunu kaydetti.

YENİ TRANSFERLER İÇİN YÖNETİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sarı - lacivertli takımın yeni transferleri Andre Clarindo Dos Santos ve Cristan Oliveria Baroni transferlerini de Daum, şöyle değerlendirdi:

"Bu transferi oldukça gizli bir şekilde yaptık. Bunu gerçekleştirdikleri için yönetime teşekkür ediyorum. Bu oyuncuları almak için bazı Avrupa Kulüpleri de girişimlerde bulundu. Ama biz Fenerbahçe olarak onları kadromuza kattık. İnanıyorumki hem Fenerbahçe'de hem de Brezilya Milli Takımı'nda ilerleyen süreçte forma giyeceklerdir. Şu anda bizim tek hedefimiz yeni alınan iki oyuncumuzu en kısa sürede takıma adapte etmektir."

Takıma tranfser yapabileceklerini ancak aceleci davranmayacaklarını kaydeden Alman çalıştırıcı, "Umarım daha transfer yapabiliriz. Biz hızlı bir şekilde transfer yapmak istemiyoruz. Takımımızın karekterine uyacak oyuncu istiyoruz. " dedi.

Öte yandan Sarı - lacivertli takımda yer alan yabancı futbolculardan gönderilmesi düşünülen oyuncular konusundaki bir soruya ise Daum, "Gönderme konusu şu anda düşünülmüyor. Şu anda bu yönde alınmış bir karar yok." diye cevap verdi.

DAUM'DAN GUİZA'YA ÖVGÜ


Öte yandan sezon hazırlıklarına geç katılan İspanyol golcü, Guiza'ya övgüler yağdıran Alman çalıştırıcı, "Kendisi ile tabiki konuştum. Kendisine hoşgeldin konuşması yaptım. Diğer konuşmaları İstanbul'da yapacağım. Ona her futbolcuma söylediğim şeyleri, yani hedeflerimizi anlattık. Bizim hedeflerimize katkı sağlayacak golcü Guiza'yı bir an önce görmek istiyorum. Guiza Avrupa'nın değil dünyanın en iyi golcülerinden birisi." diyerek sözlerini tamamladı.

BİZE ULAŞIN