Avrupa 2. planda

Alman Kicker Dergisi'ne konuşan Daum, öncelikli hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu olduğunu belirterek "Avrupa kupaları da önemli. Ama bizim için ikinci planda" dedi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Alman spor dergisi Kicker'e konuştu. Röportajında Fenerbahçe'yle şampiyon olacağını söyleyen Alman çalıştırıcı, yönetimin alacağı iyi oyuncularla iyi bir takım kuracağını söyledi. İşte Daum'un Alman dergisindeki sözleri:
ÖNCELİKLİhedefimiz lig şampiyonluğu. Avrupa kupalarını da önemsiyoruz. Avrupa Ligi'nde başarı kovalayacağız. Ama ikinci planda tutuyoruz.
FENERBAHÇE vizyona sahip bir kulüp. Vizyonlar, gerçekleri yaratır. Fenerbahçe aslında M.United, Bayern Münih, Inter gibi takımlarla birlikte, bir nefeste anılması gereken bir kulüp.
TÜRKİYE'YE ilgim, 1993 yılında Solingen'de aşırı sağcıların bir evi kundaklaması ve Genç Ailesi'nin 5 ferdini kaybetmesi sonrası başladı. Kendimi Türkiye elçisi olarak görüyorum. lBAYERNMünih'te oynayan Brezilyalı stoper Lucio'yla ilgilendik. Ancak o, Inter takımına gitmek istedi. Biz de kendisine anlayış gösterdik.YABANCI SAYISI DEZAVANTAJ
TÜRKÇEM kısa cümleler kuracak kadar iyi. Köln'de birçok ülkeden oyuncuyla ilgilenmek zorundaydım. Fenerbahçe'de ise sadece Türk ve Brezilyalı futbolcuları kaynaştırmam yeterli.
EN çok sevdiğim üç takım, Köln, Stuttgart ve Fenerbahçe. Bunların arasında sadece Fenerbahçe büyük maddi imkanlara sahip. Ancak Köln'de de kesinlikle iyi bir takım bıraktım.
KÖLN'ÜN bu sezonu orta sıralarda tamamlamasını bekliyorum. Lukas Podolski takıma güç katacak. Taraftarın bana öfkesini anlıyorum. Bu takıma duyulan sevginin göstergesi.
ARSENAL, Liverpool gibi takımlar istedikleri kadar yabancı oynatabiliyor. Türkiye'de sahada 6 yabancı kullanabiliyorsunuz. Bu dezavantaj. lBUNArağmen Türk kulüpleri Avrupa kupalarında büyük başarılar elde etti. Bu Türkler'in kendilerine güveninden kaynaklanıyor. Kriz dönemlerinde de birbirlerine çok destek oluyorlar.

BİZE ULAŞIN