Deco heyecanı

SABAH'ın ortaya çıkardığı Galatasaray'ın Deco operasyonu, Türkiye'de bomba etkisi yarattı. Portekizli yıldızı ikna eden Haldun Üstünel, Chelsea ile pazarlıklarda sona geldi.

Galatasaray camiasını dünyaca ünlü yıldız Deco'nun heyecanı sardı. Çok gizli yürütülmesine rağmen Türkiye'de SABAH'ın ortaya çıkardığı transfer operasyonu, dün Ada basınında da geniş yer aldı. İngilizlerin saygın gazetesi The Times, Chelsea kanadından aldığı bilgiler ışığında Deco'nun Galatasaray yolunda olduğunu okuyucularına duyurdu. Milan'dan ayrılan Carlo Ancelotti'nin Chelsea'nin başına geçmesi sonrasında eski takımından Pirlo'yu istemesi, Portekizli yıldızın Londra kulübüyle ipleri koparma noktasına getirdi. Deco+ Carvalho için 14 milyon Euro çeken Chelsea, İtalyanlar'dan olumsuz yanıt alınca, devreye Galatasaray girdi. Londra kulübü, geçen sezon Barcelona'dan 10 milyon Euro'ya aldığı Deco için sarı-kırmızılılardan 5 milyon Euro istedi. Galatasaray Futbol Şube Sorumlu Haldun Üstünel, Ada'da brüt 6 milyon Euro kazanan Deco'ya ise yıllık net 3.5 milyon Euro teklif etti. 31 yaşındaki oyun kurucunun Cimbom'un önerisine olumlu yanıt verdiği öğrenildi.


YÖNETİMDEN ANLAMLI SESSİZLİK

Kewell ve Baros gibi isimlerin sarı-kırmızılı formayı giymesinde başrolü oynayan Üstünel'in, Chelsea yöneticileriyle bonservis pazarlığına oturduğu kaydedildi. Yönetici Mümtaz Tahincioğlu, 2-0 biten Tobol maçı sonrası Deco ile ilgili soruya, "Her an her şey olabilir" yanıtını vererek transferi yalanlamadı.

BİZE ULAŞIN