Fener'den imza şov

Fenerbahçe'nin yeni transferleri Andre Clarindo Dos Santos ve Cristian Oliveira Baroni ile sözleşmesi uzatılan Deivid De Sauza, düzenlenen törenle basın önünde sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde düzenlenen imza törenine Fenerbahçe Sportif Direktör'ü Aykut Kocaman ve Andre Clarindo Dos Santos, Cristian Oliveira Baroni ve Deivid De Sauza katıldı. Dos Santos ve Cristian Oliveira ile 5 yıllık, Deivid ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

İmza töreninde ilk sözü alan Aykut Kocaman, ''Bugün iki yeni transferimizin yanı sıra, 2006 yılından beri bizimle beraber olan Deivid ile de sözleşme imzalıcaz. Umarım Deivid başarılı perfonmansını sürdürmeye devam edecektir. Sakatlıktan sonra da çok çabuk toparlandı. Kendisine başarılar diliyorum. Yeni transferler ise Dünya'nın futboldaki bir numaralı ülkesi olan Brezilya'dan geliyorlar. Kariyerlerini zaten biliyorsunuz. Onlarada başarılar diliyorum. İstediğimiz futbolcuları alıyorsak bu bizim başarımızdır. İstediğimiz oyuncularıda aldığımız için mutluyuz. Özellikle sol tarafa ihtiyacımız vardı. Dos Santos'u aldığımız için de çok mutluyuz. 2 ana grup oldu takımda. Brezilyalılar ve yerli oyuncular. Farklı ülkelerden gelen futbolcular ile bizim Türk oyuncularının uyumunun olumlu olacağını düşünüyorum.'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe ile yeniden sözleşme imzalayan Devid de, ''Fenerbahçe'de 3 yıl daha olacağım için mutluyum. Bu 3 yıl boyunca tüm başarıları getirmek istiyorum. Tüm gücümü bunun için harcayacağım.'' diye konuştu.

Sarı-lacivertlilerin yeni transferlerinden Cristian ise, Fenerbahçe'ye gözü kapalı geldiğini belirterek, ''Dünya'nın ve Avrupa'nın büyük takımlarından birine geldim. Bu camianın başarılı olması için elimden geleni yapacağım. Fenerbahçe'ye gelmeden önce bu takımın eski futbolcularından vatandaşım Fabia Luciano ile görüştük. Çok olumlu görüşler aldık ve gözümüz kapalı geldik.'' açıklamasını yaptı.
Brezilyalı futbolcu Dos Santos ise Fenerbahçe'nin Brezilya'da çok sevilen ve tanınan bir takım olduğunu söyledi.

Santos. ''Fenerbahçe ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Taraftarımızı mutlu edeceğim. Takım arkadaşlarımla beraber başarılı olacağız. Ben oynadığım süre için de başarılı bir futbolcu olarak anılmak istiyorum. Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Fabio Luciano ile gelmeden önce görüştük. Olumlu görüşler aldık. Ayrıca Fenerbahçe'nin Brezilya'da da tanındığını söyleyebilirim. Fenerbahçe, ülkemizde bilinen ve sevilen bir takım.'' dedi.

Fenerbahçeli futbolcular İmza töreninin ardından saha içinde basın mensuplarına poz verdi.

BİZE ULAŞIN