9.54 Berlin'e kaldı

Usain Bolt Londra Grand Prix'sinde 100 metrede rahat bir koşu çıkarıp 9.91 ile ipi göğüsledi. Antrenörünün vaad ettiği 9.54 ise Dünya Şampiyonası'na kaldı

Atletizm severlerin merakla beklediği Londra Grand Prix'si 100 metre finalinde Usain Bolt yine birinciliği kimseye kaptırmadı. Hafta içi yaptığı basın toplantısında, "Antrenörüm 9.54 koşabileceğimi söylüyor. O diyorsa doğrudur" diyen Jamaikalı sprinter kendini fazla sıkmadı ve 9.91'lik derecesiyle rahat bir birincilik elde etti. Ağustos ayında Berlin'de yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'na hazırlanan yıldızlar bu kez kozlarını Londra'da paylaştı. İki Jamaikalı, dünya rekortmeni Usain Bolt ve eski rekortmen Asafa Powell'i karşı karşıya getiren 100 metre yarışında Bolt antrenönün iddia ettiği 9.54'ten çok uzak kalsa da elde ettiği 9.91'lik derecesi ile birinci oldu. Diğer favori Asafa Powell ise 10.26 ile hayal kırıklığı yaratırken, yarıştaki 3. Jamaikalı sporcu Yohan Blake 10.11 ile ikinci olmayı başardı.

ISİNBAYEVA ŞAŞIRTTI!
Dünyada son yıllarda bayanlar sırıkla atlamaya hükmeden ve son 5 yıldır geçilmeyen Rus atlete Yelena Isinbayeva ise, 2005'te 5 metreyi geçtiği Londra'da 4.68 ile ikinci olabildi. Rus sporcunun 3. atlayışındaki derecesini 2. hakkında başaran Polonyalı Anna Rogowska aynı dereceyle birinci oldu.

MİLLET KOŞUYOR, BOLT BİTİRMİŞ POZ VERİYOR!
Geçen yıl Pekin Olimpiyatları'nda 100 metrede 9.69 koşarak dünya rekoru kıran Usain Bolt, antrenörünün hedeflediği 9.54'ü Londra'da gerçekleştiremedi. Paris Grand Prix'sinde yağmura rağmen 9.79 koşan Bolt dün yine kötü bir çıkış yaptı. Kafasını kaldırdıktan sonra uzun bacakları sayesinde attığı geniş adımlarla son metreleri adeta 'boş viteste' geçerek rakiplerine açık bir fark attı.

BİZE ULAŞIN