Aslan'a Ajax modeli

G.Saray alt yapısı Rijkaard önderliğinde Futbol Akademisi adı altında yeniden yapılanıyor. Dünyanın en iyi alt yapı organizasyonuna sahip Ajax'ın tecrübeli bir ismi Florya'ya geliyor

G.Saray Başkanı Adnan Polat'ın Futbol Akademisi projesi Rijkaard ve Neeskens'in imzası sonrasında farklı bir boyut kazandı ve Florya'da düğmeye basıldı. Alt yapıda önce Ali Yavaş ile yolları ayıran Polat ve yönetimi, koodinatör Fatih İbradı'yı da yolladı. Türkiye'nin en başarılı alt yapısı olarak kabul edilen G.Saray alt yapısının eksikleri hakkında Başkan Polat'ın detaylı rapor hazırlattığı öğrenildi. Futbol Akademisi olarak yeniden yapılandıralacak alt yapıda oyuncu seçimi, fiziksel gelişiminin takibi, yemek düzeni ve idman programları Hollandalı uzmanlara teslim edilecek.

"17 YIL EMEK VERDİM"
Dünyanın en başarılı alt yapılarına sahip olan Ajax ve Barcelona'da çalışan Rijkaard ile konuyu görüşen yöneticiler, Ajax ve Hollanda Milli Takımı'nda görev yapmış tecrübeli bir ismi alt yapının başına getirecek. Alt yapı koordinatörlüğünden alınan Fatih İbradı ise SABAH'a yaptığı açıklamada "Karar bana sözlü olarak tebliğ edildi. 17 yıldır Florya'da emek verdim. Yetiştirdiğimiz oyuncular ortada. Bu son benim için sürpriz oldu. Benim de söyleyeceklerim var ama kulübün yazılı resmi açıklamasını bekliyorum" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN