Barış Kartal'ı!

Beşiktaş, Barış Kupası'ndaki ilk maçında güçlü Lyon karşısında geriye düşmesine rağmen Nobre ile eşitliği yakaladı. Siyah beyazlı takım, defans hattıyla zayıf not alırken, bir topu direkten döndü

Beşiktaş, Güney Koreli Moon Tarikatı'nın desteklediği ve geleneksel hale gelen Peace Cup'taki ilk maçında Lyon ile 1-1 berabere kaldı. Geçen yıl Ersen Martin'in maçlarını oynadığı ancak küme düşen İspanyol Huelva'nın Colombino Stadı'nda Denizli'nin öğrencileri Fransa ikincisi güçlü Lyon karşısında oyuna kötü başlayıp iyi bitirdi. Tello'nun 10 numaraya ısındığı, Ferrari başta olmak üzere yeni örülen defans kurgusunun sıkıntılar yaşadığı görüldü. İlk yarı siyah-beyazlı takım güçlü ve organize rakibi karşısında oyunu kendi sahasında kabul ederken Fransız temsilcisi sık sık Piquonne ve Govou ile Beşiktaş'ı zorladı. Bu anlarda Ferrari'nin uyuşmazlık sonucu çok adam kaçırdığı görüldü. İlk yarıda rakibin üç gol girişimini Ferrari kendi hatasını, Fink, Sivok'un ofsayt duraklamasını ve Ernst de defansın hatasını son anda kademeye girerek kapattı. İkinci yarı özellikle Nobre'nin oyuna girmesinden sonra Beşiktaş daha etkili olmaya; ileride top tutmaya başladı. 67'de Nobre'nin uzaktan şutunu kaleci son anda tokatladı. 69'ta Tello'nun kaptırdığı topta defansın kademesinin bozulmasını fırsat bilen Kalstrom ceza yayı üzerinde sert bir vuruşla topu filelere gönderdi: 1-0.

DEFANSA RAĞMEN İYİ BİTTİ

Beşiktaş golden sonra rakibe yüklendi. 83'te İsmail'in vuruşunu kaleci Hartock kornere attı. Hemen sonrasında Tello'nun ortasında İsmail vurdu top direkten döndü, Nobre tamamladı kaleci Hartock içerden çıkardı. Hakem Vitienes golü vermedi. Ancak yine Tello'nun korner atışında Nobre bu defa topu filelere göndererek golünü saydırdı: 1-1. Beşiktaş defanstaki uyuşmazlığına rağmen kötü başladığı maçı iyi bitirdi.

BİZE ULAŞIN