Broos'dan taraftara övgü

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, 1 - 0 kazandıkları Bochum maçı ve 13 gün süren Hollanda kampını değerlendirirken, alınan sonuçlardan ve kamptaki çalışmalardan dolayı çok memnun olduğunu söyledi.

Çalışma temposu, futbolcularının kamp disiplini ve oynanan hazırlık maçlarındaki iş disiplininden son derece memnun ve tatmin olmuş bir teknik adam olduğuna işaret eden Broos, "Yaklaşık 1 aydan beri evimizden ve ailemizden uzakta çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. O kadar memnunum ki bu 1 ay içerisinde oyuncu grubunun içerisinde çok iyi bir zihniyet yaratmayı başardık. Bütün yorgunluğa ve karşımızda hatırı sayılır bir Bundesliga ekibi bulunmasına rağmen çok büyük bir dayanıklılık gösterdi oyuncular. Bunun sonucunda da sahadan istediğimizi çıkartarak ayrıldık. Geri kalan bölümde yaklaşık 2 haftalık bir bölüm var lige hazırlanmak için. Bu iki haftada oyuncuları ve zihniyeti geliştirerek yolumuza devam edeceğiz ve herkes bu takımın lige hazır hale geldiğini görecek." dedi.

Önümüzdeki iki haftalık süreç içerisinde antrenmanlarda sergilenecek performansların lige başlayacak kadro için belirleyici olacağına işaret eden Belçikalı teknik adam, "Bizim için öncelikli olan pozisyon öncelikle sol kanat pozisyonu. Bochum karşısında Engin çok iyi oynadı. Fakat Engin bir sol kanat oyuncusu değil. Dolayısıyla önceliği her koşulda sol kanada vereceğiz. Sağ kanatta da Barış çok iyi bir oyun çıkarttı ve İbrahim Yattara ile rahatlıkla forma için rekabet edebileceğini gösterdi. O yüzden sağ kanattaki soruna şu anda öncelik vermeden sol kanat için ısrarımızı devam ettireceğiz." diye konuştu.
Taraftarların ilgisinin kendisini fazlasıyla şaşırttığına değinen tecrübeli teknik adam sözlerini şöyle tamamladı;

"Bu ilgiden bana daha önce bahsediliyordu. Fakat burada oynadığımız 5 maçın ardından bunu kendi gözlerimle gördükten sonra şaşkınlık içerisinde kaldım. Sanki evimizde bir maç oynuyor gibiydik ve oyuncu grubunu da bu fazlasıyla motive ediyor. Çünkü taraftarların önünde kendilerini göstermek ve onlara layık olmak istiyorlar. Trabzon'da bunun daha da ateşli olacağını anlatıyorlar. Şu ana kadar görmedim ama bundan daha ateşli bir durum varsa oraya gelecek takımların durumu daha da zor olacak. Bu da beni fazlasıyla sevindiriyor.''

BİZE ULAŞIN