"F.Bahçe Honved'i ciddiye alsın"

Ünlü Macar Tıp Adamı Prof. Dr. György Nagy, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda taraftarı olduğu Honved ile karşılaşacak Fenerbahçe'nin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Macaristan'da eğitim görmek isteyen Türk gençlerin ön eleme sınavlarını yapmak ve 30 Temmuz Perşembe günü Honved'in Fenerbahçe ile yapacağı karşılaşmayı izlemek üzere, Macaristan'daki üniversitelerin yetkili Türkiye temsilciliği olan Eduideal'in Yönetim Kurulu Başkanı İsa Taşkın'ın davetlisi olarak ekibiyle İstanbul'a gelen anatomi profesörü Nagy, fanatik bir Honved taraftarı.

Gençlik yıllarında Honved'in alt yapısında kalecilik de yapan Prof. Dr. Nagy, Fenerbahçe'nin tüm dünyanın tanıdığı büyük bir kulüp olduğunu, eski gücünde olmamakla birlikte Honved'in de yabana atılmayacak bir ekip olduğunu ifade ederek, ''Fenerbahçe maçta mutlak favori de gözükse Honved'i ciddiye alsın. Ancak sonuç ne olursa olsun kazanan,aralarında tarihsel genetik ilişki olduğuna tüm yüreğimle inandığım Türk-Macar dostluğu olacaktır'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN