Keirrison'u kiralıyor

Barcelona'dan Galatasaray'a müthiş bir teklif geldi. İspanyol devinin, geçtiğimiz günlerde Brezilya'nın Palmeiras kulübünden 14 milyon euro'ya transfer ettiği forvet oyuncusu Keirrison'u bir yıllığına Cimbom'a kiralık olarak önerdiği ortaya çıktı. Bu müthiş transfer gelişmesiyle ilgili haber ise İspanyol Sport gazetesinde şu şekilde yer aldı:

"Barcelona, yeni yıldızı Keirrison'u tecrübe kazanması için bir yıl başka bir Avrupa kulübünde oynatacak. Barça, bu oyuncusunu Galatasaray veya Benfica'ya kiralık verecek." 20 yaşındaki süper forvet Keirrison (Keirrison de Souza Carneiro) için Brezilyalı futbol otoriteleri, "Geleceğin Ronaldinho'su" yorumunu yapıyorlar.

Cimbom'a piyango!

Teknik direktör Rijkaard teklifi kabul ederken, şimdi oyuncunun vereceği yanıt bekleniyor.

Tecrübe kazanmalı

Galatasaray, Barcelona'nın yeni transferi Keirrison'a göz koydu. İspanyol yönetimi, Keirrison'u geçtiğimiz günlerde 14 milyon euro'ya Palmeiras'tan transfer ederken, tecrübe kazanması için kiralanmasını kararlaştırdı. Rijkaard'a çok güvenen başkan Laporta'nın ilk öneriyi Galatasaray'a yaptığı ifade edilirken, Benfica'nın da gündemde olduğu bildirildi.

Tercihini yapacak

Brezilyalı futbol otoritelerinin, "Geleceğin Ronaldinho'su" olarak gösterdiği Keirrison'un iki kulüp arasında bir tercih yapacağı öğrenildi. Galatasaray yönetimi şimdi yanıtı merakla bekliyor. İspanya'nın Sport gazetesi de bu transfer haberlerine sayfasında yer ayırırken, "Barcelona, Keirrison'u tecrübe kazanması için Galatasaray veya Benfica'ya kiralık verecek" diye yazdı.

BİZE ULAŞIN