Sami Yen'e 36 yeni loca

Galatasaray yönetimi, Frank Rijkaard ile yakalanan olumlu havayı nakite çeviriyor. Ali Sami Yen Stadı'ndaki son sezonda Yeni Açık Tribün'e 36 yeni loca yapılıyor

LÜKS LOCALAR
Yeni Açık Tribün'ün alt katında yer alan locaların süitlerinde taraftarlar için her türlü konfor düşünülmüş. LCD ekran TV, buzdolabı klima ve masanın yer aldığı süitlere özel servis elemanları maç günleri hizmet verecek.

FİYATI 3.500 TL
Uzun yıllardır Galatasaray taraftarının rağbet etmediği açık tribünün alt katı, yeni projeyle para basmaya hazırlanıyor. 12 ve 21 kişilik olarak hazırlanan localarda, koltuk fiyatlarının 3 bin 500 TL olduğu öğrenildi.

450 KOLTUK
iki büyük loca 21 kişilik olarak projelendirilirken, 34 loca 12 kişi kapasiteli olacak. Loca sahipleri, Kapalı Tribün'ün alt katında yer alan VIP hizmetlerden de faydalanabilecek.

Kulübe yeni gelir kaynakları yaratmak için farklı projeler üzerinde çalışan G.Saray yönetimi, Ali Sami Yen Stadı Yeni Açık Tribün'ün alt katına 36 loca inşa ediyor. Rijkaard'ın göreve gelmesi ve flaş transferlerin etkisiyle mevcut 33 loca ve VIP koltukların tamamını satan sarı-kırmızılı yönetim, gelen yoğun talep üzerine 2'si 21 kişilik ve 34'ü 12 kişilik olmak üzere 36 yeni locayı hizmete sokuyor. Tonİ Cauki ve Levent Cankur'un yer aldığı Ali Sami Yen Stadı Stat Komitesi, mevcut haliyle yıllardır fazla seyirci çekmeyen Yeni Açık Alt Tribün'de yapılan düzenlemeyle özel girişe sahip olan 15 metrekare kapalı süite sahip locaların inşaatı tamamlamak üzere. Her loca için 12 adet tribün koltuğu ayrılırken, süitlerde LCD ekran, buzdolabı, klima, masa, vestiyer bulunacak ve kablosuz internet hizmeti verilecek. Yeni locaların sahipleri Kapalı Tribün'de yer alan VIP salon ve tuvaletlerden faydalanabilecek. Localar için özel büfeler yer alacak ve özel servis imkanı da sağlanacak. Localardaki her bir koltuğun 3 bin 500 TL olduğu öğrenildi. 36 yeni locaya yoğun talep olduğu ve 7'sinin şimdiden satıldığı belirtildi. Locaların inşaası için kulübün kasasından para çıkmazken, sağlanan oto finansman sistemiyle yeni düzenlemelerin yapıldığı ifade edildi.

ÇATI 50 GÜNDE BİTECEK
Bir başka proje ise Eski Açık Tribün'de start aldı. Eski Açık Tribün'ün üstünün kapanması projesini üstlenen GSYİAD, çatıyı 50 gün içinde monte ettirecek. G.Saray yönetimi, yeni locaların yanı sıra Numaralı Tribün ve stat içinde de 2009-2010 sezonu için birtakım yeniliklere imza attı. Numaralı tribündeki Loca ve VIP koltuk sahiplerinin rahatını sağlamak için VIP salonu yeni baştan dekore edilirken, ilave tuvaletler hizmete sunuldu. Eski açık tribüne yerleştirilen son teknoloji skorbord ise Tobol maçında büyük beğeni topladı. 2009-2010 sezonunu Ali Sami Yen'deki son sezonu olarak planlayan G.Saray Başkanı Adnan Polat'ın gelirleri artırmak için tüm imkanları seferber ettiği ve rağbet görmeyen bu tribüne inşa edilen localarla modern bir ortam yaratmayı hedeflediği öğrenildi. Polat, tüm bu projeler yüzünden "G.Saray Ali Sami Yen'de kalıcı olacak" anlamının kesinlikle çıkartılmaması gerektiğini, hedeflerinin 2010-2011 sezonunda Türk Telekom Arena'ya geçmek olduğunu ifade etti.

BİZE ULAŞIN