Brezilya laneti

Vatandaşı Barrichello'nun aracından fırlayan çelik yayın kaskına çarpması sonucu Brezilyalı Massa'nın yapay komaya girmesi, akıllara Formula 1'in ölen efsane pilotu Senna'yı getirdi

Formula 1 Macaristan Grand Prix'inin önceki günkü sıralama turlarında kaza yapan Felipe Massa'nın durumu ciddiyetini koruyor. Ferrari pilotunun Budapeşte'de kaldırıldığı hastanede açıklama yapan doktoru Peter Bazso, "Massa hayati tehlikeyi atlatamadı" dedi. Brawn GP adına yarışan vatandaşı Rubens Barrichello'nun aracından fırlayan çelik yayın kaskına çarpması sonucu beyin sarsıntısı geçiren Brezilyalı pilotun ameliyatının başarılı geçtiği kaydedildi. Ancak doktorlar, Massa'yı tekrar uyuttuklarını ve gözetim amaçlı 48 saat daha yapay komada tutacaklarını bildirdiler. Kaskına 1 kilogram ağırlığındaki çelik yay çarpan ve beyin sarsıntısı geçirip 190 kilometre hızla lastik bariyerlere çarpan Massa'nın bu hafta bir kez daha bıçak altına yatması bekleniyor.

SENNA'YI AKILLARA GETİRDİ

Başta Brezilya'yı büyük üzüntüye boğan bu talihsiz gelişme, akıllara 15 yıl önce 275 km hızla duvara çarpan ve hayatını kaybeden efsane pilot Ayrton Senna'yı getirdi.
Massa gibi Brezilyalı olan Senna, 1 Mayıs 1994'te İmola (San Marino) Grand Prix'sindeki kaza sonucu beyin sarsıntısı geçirmiş ve yaşamını yitirmişti. Pistlerde geçen hafta da eski F1 şampiyonu John Surtees'in 18 yaşındaki oğlu Henry, Formula 2'de yarışırken geçirdiği kaza sonucu ölmüştü.

BİZE ULAŞIN