Massa'dan sevindirici haber

Formula 1'de Macaristan Grand Prix'si sıralama turlarında kaza geçiren Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felippe Massa uyandırıldı.FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Sıralama turlarında başına 800 gramlık çelik yay çarptıktan sonra 200 kilometre hızla lastik bariyerlere çarpan ve 48 saattir yoğun bakımda uyutulan Brezilyalı pilotun uyandırıldığı açıklandı.

Macaristan'nın başkenti Budapeşte'deki Honved (Askeri) Hastenesi'nde basın toplantısı düzenleyen Macar yetkililer, Massa'nın solunum cihazından çıkartıldığını, bilincinin yerinde olduğunu ve ateşinin olmadığını kaydettiler.

Yetkililer, Macar doktor Veres tarafından ameliyat edilen 28 yaşındaki pilotun kendisine sorulan sorulara cevap verebildiği ifade ettiler.

Macar yetkili Andor Grosz, toplantıda yaptığı açıklamada, Brezilyalı pilotun durumunun her dakika iyiye gittiğini belirterek, ''Ellerini ve ayaklarını oynatabiliyor. Sol gözünün kaza nedeniyle ne kadar zarar gördüğü henüz belirlenemedi. Massa'nın durumu hakkında son 24 saat içinde pozitif yönde çok iyi gelişmeler oldu. Yarış hayatına devam etmesi için büyük şansı var'' dedi.

Ferrari'nin yöneticilerden alınan bilgiye göre Massa'nın hastanede yaklaşık 10 gün kalacağı, buradan Fransa'nın başkenti Paris'teki bir hastaneye kaldırılacağı bildirildi.

Öte yandan Ferrari'nin başkanı Luca Di Montezemolo, bugün hastaneye gelerek Massa'yı ziyaret etti.

Massa'nın eşi ve ailesiyle bir araya gelen Montezemolo, katıldığı basın toplantısında, ''İnanılmaz, tüm şansızlıkların üst üste gelmesiyle kaza oluştu. Ümit ediyoruz ki Massa kaza nedeniyle kalıcı yara almamıştır'' ifadelerini kullandı.

Formula-1 yarışlarının eski Dünya şampiyonu Niki Lauda, Formula-1 Macaristan Grand prix yarışmalarının sıralama turlarında kaza yaparak hastaneye kaldırılan Brezilyalı Pilot Felipe Massa için açıklamalarda bulundu.

Lauda, ''Massa bu kazayı 10 yıl önce yapsaydı, hayatını kaybetmişti'' açıklamasında bulunan 60 yaşındaki Avusturyalı eski Dünya şampiyonu, Massa'nın hayatını modern tıbba ve kaskına borçlu olduğunu, 10 yıl önce böyle bir kazayı atlatmanın mümkün olmadığını söyledi.

BİZE ULAŞIN