Rijkaard beni istememiş

Galatasaray'daki alacakları için Futbol Federasyonu'na başvuran Necati Ateş, istenmesi halinde sarı-kırmızılı takıma dönebileceğini söyledi.

Radyospor'da yayınlanan programa katılan Necati, Galatasaray ile arasındaki alacak sorununun federasyon kanalıyla 4 Ağustos Salı günü çözümleneceğini, daha sonra da serbest bir futbolcu olarak gelen teklifleri değerlendireceğini kaydetti.

Alacakları için federasyona başvurması nedeniyle Galatasaray'da kimseden kendisine bir tepki gelmediğini aktaran Necati, şunları söyledi:

''Galatasaray ile olan alacak sorunum federasyonda görüşülüyor. 4 Ağustos'ta karar verilecek. Büyük bir aksilik olmazsa serbest kalacağım. Serbest kaldığım takdirde bana gelen teklifleri değerlendireceğim. Galatasaraylılardan bu sorun nedeniyle tepki almadım. Bu konuyu hiç kimseyle konuşmuyorum. Basına yansımasaydı, konuşmayacaktım. Nasıl yansıdığını bilmiyorum ama bu durumdan rahatsız olduğumu belirtmeliyim. Kontratı biten bir futbolcu, alacaklarını tahsil etmek ister, yabancı futbolcular bunu istiyor. Biz isteyince suç oluyor. Benim yabancılardan bir farkım yok. Alacaklarımı istemek benim de hakkım.''

RİJKAARD BENİ İSTEMEMİŞ

Necati Ateş, menajeri Harun Aslan'ın Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ile yaptığı görüşmede, teknik direktör Frank Rijkaard'ın kendisini istemediğinin söylendiğini belirtirken, ''Tabi ne kadar doğru, ne kadar yanlış bilmiyorum'' dedi.

Galatasaray'ın forvet ihtiyacını kendisinin karşılayabileceğini herkesin bildiğini kaydeden Necati, ''İstenmeme nedenimin benimle pek bir alâkâsı olduğunu zannetmiyorum. Olaylar, iki senedir benim aleyhime işliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da 12 maçta 10 gol attığım zaman da beni çağırmadılar. Beni istememe sebeplerinin performansla, futbolculukla ilgili olduğunu düşünmüyorum'' ifadelerini kullandı

(GEL) DERLERSE, SEVE SEVE GİDERİM

Kendisinin hala Galatasaray'ın futbolcusu olduğunu dile getiren Necati Ateş, ''Benim paramı yatırıp, 'Gel' derlerse, seve seve giderim. Ama hiçbir yönetici beni aramadı ve benimle konuşmadı. Buna karşın bir beklentim var. Ama zayıf bir ihtimal. Yine de hayatta tüm sürprizlere açık olmak gerekiyor'' şeklinde konuştu.

Serbest kaldıktan sonra teklifleri değerlendireceğini kaydeden Necati, Turkcell Süper Lig'den çok sayıda teklif aldığını, Yunanistan'dan ise Larissa ve Iraklis ekiplerinin resmi teklifleri olduğunu sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN