Seyrantepe projesine tek teklif

Seyrentepe'ye yapılacak Türk Telekom Arena Stadı'nın ikinci ihalesi TOKİ'de yapıldı. 52 bin kişilik stad için iki firma teklif zarfı verdi.

İhaleyi yürüten komisyon başkanı Ayşe Çalkan, firmaları Aşçıoğlu Ananonim Şirketi ve Siyahkalem Mühendislik İnş. ve San. ve Ltd. Şirketleri olduğunu belirti. Firmaların zarfların açıldığında Aşçıoğlu'nun zarfından sadece teşekkür mektubu çıktı. Siyahkalem Mühendislik İnş. ve San. ve Ltd. Şirketi 64 milyon 788 bin 936 TL fiyat teklifi sundu. Komisyon zarfların açılmasının ardından teklifin değerlendireceği belirtilerek ihaleyi kapattı.

Daha önce ihaleyi alan Eren Talu'nun istenen zamanda iş bitirememesi gerekçesiyle iptal edilen Seyrantepe'deki Galatasaray Stadı'na tek firmadan teklif geldi. Altı firmanın ihale önce şartname aldığı stad yapımına Siyahkalem Mühendislik İnş. ve San. ve Ltd Şirketi 64 milyon 788 bin 936 TL TOKİ'ye para vermeyi tahahüt etti.

Firma Ali Sami Yen'in bulunduğu arazi üzerine yapacağı inşaatlardan ise 543 milyon 600 bin lira toplam satış geliri elde edeceğini belirtti. Bu gelirin üzerine çıkması halinde ise TOKİ'ye yüzde 2 pay vereceğini belirtti. İhaleye katılan Aşçıoğlu Ortak Girişim Grubu ise sadece teşekkür mektubu verdi.

İhalenin verilip verilmeyeceği 15 gün sonra belirlenecek. Bu süre zarfında firmanın mali yapısı incelenecek. 15 gün sonra tekrar firma çağrılarak artırım yapıp yapmayacağı sorulacak. TOKİ'nin ihaleyi komisyonu ihaleyi yeniden başlatma yetkisi bulunuyor.

BİZE ULAŞIN