"2. tura çıktığım için mutluyum"

Anabel Medina Garrigues, ilk turda zorlanmasına rağmen rakibini yenip, ikinci tura çıktığı için mutlu olduğunu söyledi.

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nın 3 numaralı seri başı İspanyol Anabel Medina Garrigues, ilk turda zorlanmasına rağmen rakibini yenip, ikinci tura çıktığı için mutlu olduğunu söyledi.

ENKA Arena'da yapılan turnuvada ana tablo 1. tur maçında Belaruslu Anastasiya Yakimova'yı 2-0 yendiği maçtan sonra basın toplantısı düzenleyen Garrigues, her turnuvada ilk maçlarının zor olduğunu belirterek, ''Yakimova ile daha önce 4-5 defa oynadık. Maçlarımız uzun ve zor oluyor. İlk set 1 saati aşkın sürdü. İkinci sette de çok rüzgar vardı. Zor oldu ama ikinci tura çıktığım için mutluyum'' dedi. İspanyol tenisçi rüzgarın oyununu biraz etkilediğini ifade ederek, ''Ancak çok etkilediğini söylemem yanlış olur. Sonuçta hava şartları iki oyuncu için de geçerliydi'' diye konuştu.

GARRİGUES, PEMRA'NIN RAKİBİ OLDU

Anabel Medina Garrigues, turnuvada dün Hollandalı rakibi Arantxa Rus'u yenen Türk tenisçi Pemra Özgen'in 2. turdaki rakibi oldu.

Garrigues, Pemra'nın Türk olduğunu bildiğini kaydederek, ''Pemra ile hiç karşılaşmadım ama yetenekli ve değişken vuruşlar yapan bir oyuncu olduğunu duydum. Maçlarımda koşmayı seven bir oyuncuyum. Onun da değişik taktiklerle oynadığını düşünürsek, güzel bir maç olacağını umuyorum'' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN