Mor forma şaşırttı

2009-2010 sezonunun formalarını tanıtan Galatasaray'da mor renkteki forma geceye damga vurdu. Baros, "Sahada 11 kaleci gibi olacağız" derken tanıtıma katılanların çoğu rengi benimsediğini söyledi

Galatasaray, Adidas firması tarafından yeni sezon için hazırlanan formalarının tanıtımı dün kulübün Kalamış Tesisleri'nde yapıldı. Geceye Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda davetli katılırken, tanıtımda alışagelmişin tersine mankenler değil, sadece sarı-kırmızılı kulübün sporcularının yer alması dikkat çekti. Organizasyona futbol takımı ve teknik heyeti tam kadro katılırken, voleybol, basketbol, tekerlekli sandalye ve diğer branşlardan sporcular da gecede yerlerini aldılar. GS Store kreasyonunun modern dans kareografisiyle sunulduğu, ardından da Ilgaz Erel tarafından Galatasaray için yazılan ve seslendirilen rap şarkısının söylendiği bölüm sonrası, yeni sezon formalarını giymiş sporcular hep birlikte podyuma çıktılar.FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

KAPTANLAR HEMEN VETO ETTİ
Parçalı ve beyaz renkteki formaların yanı sıra bu sezon için hazırlanan mor renkteki forma geceye damgasını vurdu. Gerek izleyicilerin, gerekse sporcuların bu formaya alışamadıkları görüldü. Teknik direktör Frank Rijkaard bu forma için, "Mor forma, rakiplerimizin kafasını karıştıracaktır. Bunu avantaj olarak kullanacağız" yorumunu yaparken, Milan Baros ise, "Sahada 11 kaleci varmış gibi görüneceğiz" diyerek herkesi güldürdü. Mikrofonu alan kaptan Arda, "Tabii ki hep tercihimiz parçalı sarı-kırmızı formadan yana. Ama bu formayla da başarılar kazanacağız. Önemli olan forma değil, sahada kazanmak" dedi. Arda gibi taraftarın bir diğer sevgilisi olan basketbol takımının kaptanı Işıl Alben de, "Formamızın yeni rengi güzel ama ben de Arda gibi her zaman parçalıdan yanayım" diye konuştu.

KAPTANIN İLK İCRAATI
Galatasaray'ın çiceği burnunda kaptanı Arda Turan dün ilk icraatına imza attı. Yıldız futbolcu, forma tanıtımında sunucu Cem Davran'ın yaptığı bir espriye hemen müdahale etti. Davran, "Lincol gittiği için keyfim çok yerinde" diyerek izleyicilerden alkış alırken hemen yanında bulunan Arda, "Şimdi ortalığı karıştırma" diyerek konunun uzamasına izin vermedi. Bir ara mikrofon uzatılan Sabri Sarıoğlu da tezahürat yaptırması istenince izin almak ister gibi kaptana döndü. Arda'nın kafasıyla onaylamasına rağmen Sabri, "Hakkımı şampiyonluk maçına saklıyorum" dedi.

MORA BAKAKALDI
Mor formayla ilgili fikri sorulan teknik direktör Frank Rijkaard uzun süre Arda Turan'ın üzerindeki formaya baktıktan sonra yanıtını verdi. Hollandalı teknik adam, mor formanın rakiplerin kafasını karıştıracağını söyleyerek, "Bunun avantajını kullanacağız" dedi. Galatasaray'ın bayrak sporcuları olarak görülen futbol takımının kaptanı Arda ile basketbol takımının kaptanı Işıl Alben ise favorilerinin her zaman parçalı formadan yana olduğunu söylediler.

KEİTA UTANGAÇ ÇIKTI
Lyon'dan tranfser edilen Abdül Kader Keita gecenin en utangaç ismi oldu. Uğur Uçar'ın ısrarları üzerine sunucu Cem Davran'ın mikrofona davet ettiği Keita konuşmak istemedi. Büyük ısrarlarla öne itilen Keita, "Burada olmaktan çok mutluyum ve inşallah şampiyon olacağız" dedikten sonra tekrar yerine döndü. Yeni sezon için görüşlerini açıklayan futbolculardan Servet, "İyi ki burada kaldım, çok mutluyum" derken, Gökhan Zan ise, "Galatasaray'a daha çok şampiyonluklar yaşamak için buradayım. Büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN