Oh be Pemra!

5 yıldır ev sahibi olduğumuz İstanbul Cup'ta 2. turda tenisçi göremeyen Türkiye'nin makus talihini Pemra Özgen değiştirdi. Hollandalı rakibini 2-1 yenen Özgen tarihe geçti

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası dün ana tablo maçları ile başlarken, sporcumuz Pemra Özgen ilk günden tarihi bir sonuca imza attı. Turnuvada İpek Şenoğlu ve Çağla Büyükakçay ile birlikte mücadele eden 3 Türk sporcudan biri olan Pemra Özgen, ana tablo tekler ilk tur karşılaşmasında, Hollandalı Arantxa Rus'u 2-1 yenerek, bir üst tura adını yazdırdı. Pemra, kazandığı bu başarı ile 5 yıldır düzenlenen organizasyonda 2. tura çıkan ilk Türk tenisçi oldu. ENKA Arena Merkez Kort'ta yapılan ve 2 saat 2 dakika süren karşılaşmaya iyi başlayan Pemra, ilk seti 6-3 önde geçerken, çekişmeli geçen ikinci seti, tie braek bölümü sonucunda 7-6'lık skorla rakibine kaptırdı. Etkili oyununu sürdüren Pemra, son seti 6-2'lik farkla kazanarak 2. turun vizesini almayı bildi.

PEMRA&ÇAĞLA BUGÜN İPEK'E KARŞI!
Karşılaşma sonrası basın toplantısı düzenleyen Pemra Özgen bu galibiyetin kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Kazandığı başarıyla 5'incisi düzenlenen İstanbul Cup'ta 2. tura çıkan ilk Türk sporcu unvanını elde eden Pemra, "Özellikle insanın kendi evinde böyle büyük bir maç kazanması gurur verici. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Onların desteğiyle galibiyeti aldım" diye konuştu. Çiftlerde, Çağla Büyükakçay ile birlikte, İpek Şenoğlu-Yaroslava Shvedova (Kazakistan) ikilisine karşı yapacağı maçın sorulması üzerine milli sporcumuz Pemra, "İlk turda 3 Türk beraber oynayacağız. Herkes elinden geleni yapmaya çalışacak. Hepimiz kazanmak istiyoruz. İnşallah güzel bir maç olur" yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN