Petkoviç'e sahip çıktı

Teknik Direktör Bülent Uygun maçta hatalı goller yiyen kaleci Petkoviç'e sahip çıktı.

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Anderlecht'e farklı yenilen Sivasspor, yurda döndü. Özel uçakla Sivas'a gelen futbolcu, teknik heyet ve yöneticilerin morallerinin bozuk olması dikkat çekti.

Bazı futbolcular gazetecilerin sorularını cevaplarken bazılarının ağzını bıçak açmadı. Orta sahaya yeni futbolcu transfer edeceklerini açıklayan Teknik Direktör Bülent Uygun ise maçta hatalı goller yiyen kaleci Petkoviç'e sahip çıktı.

Şampiyonlar Ligi eleme turu maçlarına katılmaya hak kazanan Sivasspor, Belçika temsilcisi Anderlecht deplasmanından 5-0 gibi farklı bir yenilgi ile yurda döndü. Kafile, bugün THY'na ait özel uçakla Sivas Havaalanı'na indi. Futbolcular, Teknik Direktör Bülent Uygun, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve diğer yöneticiler, havaalanındaki işlemlerin ardından gelen yolcu bölümünden çıkış yaptı. Futbolcular, teknik heyet ve yöneticilerin morallerinin bozuk olduğu gözlendi.

BÜLENT UYGUN, PETKOVİÇ'E SAHİP ÇIKTI

Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan teknik direktör Bülent Uygun, istenmeyen bir sonuç aldıklarını ve bundan dolayı spor kamuoyundan özür dilediklerini ifade etti.

Anderlecht karşısında takımına yakışmayan ve hiç beklemedikleri hatalar yaptıklarını belirten Uygun, Süper Lig'de elde ettikleri başarıların ardından markalaşma adına çıktıkları Anderlecht maçında istemedikleri bir sonuç aldıklarını söyledi.

"Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz" diyen Uygun, "Öncelikle Sivasspor'u sevenlerden özür diliyoruz. Tecrübesizlik ve stres gerçek oyunumuzu sahaya yansıtmamızı engelledi. Başarıda pay sahibi olduğumuz kadar bu başarısızlıkta da bütün suç bana aittir." şeklinde konuştu.

Anderlecht karşılaşmasının rövanşında ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Uygun, öncelikle lige en iyi şekilde hazırlanıp UEFA'da da gruplara kalmayı hedeflediklerini dile getirdi. Yeni transferlerle ilgili bir soru üzerine de Bülent Uygun, orta sahaya 2 yabancı futbolcu alacaklarını açıkladı.

Mehmet Yıldız ve Sezer Badur'un sakatlıklarının düzelmesini beklediklerini anlatan Uygun, "4 yabancı kontenjanımız boş bulunuyor. 2 tanesini orta sahaya kullanacağız gibi gözüküyor." dedi.

Maçta hatalı goler yiyen kaleci Petkoviç'in hatırlatılması ve "Kalede tasarrufa gidecek misiniz? şeklinde yöneltilen soru üzerine ise Uygun, "Bu takımın buralara gelmesinde futbolcular kadar Petkoviç'in de katkısı var." diyerek kalecisini savundu.

Uygun şunları söyledi;"Bu kadar güzellikleri Sivas'a yaşatan başta Petkoviç olmak üzere diğer futbolculardır. Onların da böyle bir lüksü olduğunu düşünüyorum. Yaptıklarından tabiki memnun değiliz."

FUTBOLCULAR ÇOK ÜZGÜN

Futbolcu ve teknik ekibin, oldukça üzgün oldukları gözlendi. Takımla birlikte Sivas'a dönen Başkan Mecnun Otyakmaz, bir açıklama yapmazken, bazı futbolcular da gazetecilerin sorularını geri çevirdi. Sedat Bayrak ve Murat Erdoğan ise, istemedikleri bir sonuç aldıklarını söylediler.

"Bu maçın kritiğinin olacağını sanmıyorum." diyen Murat Erdoğan, sonucun kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Karşılaşmada defansta görev alan Sedat Bayrak da, "Yapmamız gerekenleri yapamayınca sonuç böyle oldu. İnşaallah bir an önce toparlanırız." dedi.

BİZE ULAŞIN