"Gerçek Sivasspor'u göreceksiniz"

Perşembe 30.07.2009 15:00
Güncelleme: Perşembe 30.07.2009 15:01
ABONE OL

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ''Kimse merak etmesin, Sivasspor lig başladığında gerçek performansını en güzel şekilde sergileyecektir'' dedi.

RSC Anderlecht ile yapacakları rövanş maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde sürdüren Sivasspor'un idmanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Uygun, Anderlecht ile oynadıkları ilk maçta istemedikleri bir yenilgi aldıklarını söyledi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin artık mucizelere kaldığını ifade eden Uygun, ''Aslında böyle olmaması gerekirken, futbolda bazen herkesin olduğu gibi bizim de kötü günlerimiz olabiliyor. Ama mühim olan bu kriz ortamında gene takımımızı en güzel şekilde hazırlamak'' diye konuştu.

Rövanş maçında rakiplerine en güzel şekilde misafirperverlik yaparak, gerçek Sivasspor'un nasıl oynaması gerektiğini gösteren bir futbol sergilemek istediklerini anlatan Uygun, bunu başarmak için var güçleriyle çalıştıklarını, ondan sonraki hedeflerinin de UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalabilmek olduğunu aktardı.

Lig için de hazırlıklarının son aşamaya geldiğini dile getiren Uygun, ''Bu aşamanın bitiminde de belki takıma 2 veya 3 futbolcu arkadaşımızın katılma ihtimali var. Ondan sonra da takım kurgumuzu en üst seviyede bir araya getirip gereğini yapmaya çalışacağız'' dedi.

Uygun, Anderlecht maçının ardından futbolcuların moralinin düzelmesi için özel bir çalışma yapıp yapmadığının sorulması üzerine, şöyle konuştu:

''Dünyanın en önde gelen takımlarının da bazen kötü zamanları olabiliyor. Tabii ki biz, şimdi bulunduğumuz konum itibariyle bütçe, kadro, mantalite veya tecrübe anlamında daha yolun başında olan bir takımız. O yüzden böyle şeyler olacaktır. Ben kendilerine de anlattım. Dolayısıyla moral bozukluğunun belki bir iki gün sürmesi normaldir. Ama onun akabinde tekrar eski günlerine, eski formlarına ve neşelerine döneceklerdir.''

GALİP GELMEK İÇİN NE GEREKİYORSA SAHADA YAPACAĞIZ

Anderlecht karşısına galibiyet amacıyla çıkacaklarını, galip gelmek için ne gerekiyorsa sahada yapacaklarını ifade eden Uygun, ''Ben galip geleceğimize inanıyorum. Yeter ki verilenleri, anlatılanları sahada en güzel şekilde yerine getirelim. Bunu da yapacak güçlerinin olduğunu biliyorum. Ama onlara da bunu inandırmaya çalışıyorum. İnşallah onlar da bunun farkına varırlar ve o futbol mantalitemizi sahaya yansıtırlar. Biz de karşılığında galip gelerek de olsa öyle veda ederiz'' diye konuştu.

Yeni transferlerinin hepsinden memnun olduğunu da vurgulayan Uygun, istedikleri bazı yabancıların, yabancı okul problemi, şehri beğenmemesi gibi nedenlerle transferlerinin olmadığını, diğer alternatiflerin de o sürede başka takımlara gitmesi nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını anlattı.

Uygun, şöyle devam etti:

''Dolayısıyla böyle transferlerde eğer istediğiniz adamlar gelmezse ondan sonraki transfer politikanız ister istemez sekteye uğruyor. Ne kadar portföyünüz geniş olursa olsun, başka takımlara imza attıkları için sıkıntı yaşıyorsunuz. İşte bunun sıkıntısını ve eksikliğini açıkçası çok fazlasıyla hissettik.''

SAKATLIKLARIN KONDİSYONA ETKİSİ

Takımda Sezer Badur ve Mehmet Yıldız gibi futbolcuların sakatlığının devam etmesi, Musa'nın ameliyat olarak kampa gelmesi, Erman'ın kampta yaşadığı sakatlıklar ve diğer bazı yaşanan sakatlıkların takım koordinasyonunu tamamen bozduğunu bildiren Uygun, sözlerini şöyle sürdürdü:

''O yüzden de bütün hazırlık maçlarında bunu yaşadık. Ne ilk 11'imizi istediğimiz gibi sahaya sürebildik, ne de herhangi bir şekilde tam anlamıyla idman yapabildik. Bunun da açığını yaşıyoruz. Ama merak etmesin kimse Sivasspor lig başladığında gerçek performansını en güzel şekilde sergileyecektir. Bu ligde kendine yakışanı hep yapacaktır.''

SİVASSPOR'UN İDMANI

Kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde yapılan idmana, sakatlıkları süren Mehmet Yıldız, Sezer Badur, hafif sakatlığı bulunan kaleci Petkoviç, rahatsız olduğu öğrenilen Ersen Martin katılmadı. Sakatlığı bulunan Onur Tuncer ise koşu yaptı.

İdmanın başında çevresine topladığı oyuncularına bir konuşma yapan Uygun, daha sonra futbolcularına gruplar halinde tek pas çalışması yaptırdı.

Top sürme çalışmasının ardından oyuncular dar alanda çift kale maç yaptı. Uygun, maç sırasında oyuncularına yapmaları gerekenler hakkında uyarılarda bulundu. Sivassporlu futbolcuların idmanda oldukça hırslı oldukları görüldü.

İDMANDA TARTIŞMA YAŞANDI

Bu arada idman sırasında sıfır noktasından kaleye gol atmaya çalışan kaleci antrenörü Murat Göksu'ya saha dışında idmanı izleyen bir taraftarın, ''Hocam sizin atmanız önemli değil, önemli olan futbolcuların atması o golleri'' demesi üzerine tartışma yaşandı.

Göksu ile taraftar arasında yaşanan tartışmanın ardından bu kişi tesislerden çıkarıldı. Teknik direktör Bülent Uygun da, tutumu nedeniyle taraftara tepki gösterdi.