Toplu sonuçlar

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme ilk maçları dün gece Avrupa'nın çeşitli kentlerinde oynanan karşılaşmalarla tamamlandı.

Rövanş maçları ise 4 ve 6 Ağustos'ta oynanacak ve bir üst tura çıkacak takımlar belli olacak. UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimiz Fenerbahçe ile Galatasaray bu turda oynadıkları ilk maçlarda rövanş için önemmli avantaj elde ettiler.

Temsilcilerimizden Galatasaray, İsrail temsilcisi Maccabi Netanya ile ilk maçı deplasmanda oynadı ve 1 - 0 geriye düştüğü maçta sahadan 4 - 1 galip ayrılarak evinde oynayacağı rövanş maçı için önemli bir avantaj elde etti.

Fenerbahçe ise, Macaristan temsilcisi Honved ile Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda yaptığı mücadelede adeta gol şov yaptı. Geçen yılın küskün ve suskun golcüsü Güiza'nın 3 gol attığı maçta temsilcimiz sahadan 5 - 1 galip ayrılarak turu büyük ölçüde garantiledi.

3. tur ön eleme ilk maçlarının sonuçları şöyle:

Bnei Yehuda (İsrail) - Paços de Ferreira (Portekiz): 1 - 0
Rapid Wien (Avusturya) - APOP/Kinyras Peyias (Kıbrıs Rum Kesimi): 2 - 1
Saint Patrick's Athletic (İrlanda) - Krylya Sovetov Samara (Rusya): 1 - 0
PSV Eindhoven (Hollanda) - Cherno More Varna (Bulgaristan): 1 - 0
Aberdeen FC (İskoçya) - Sigma Olomouc (Çek Cumhuriyeti): 1 - 5
Vaduz (Liechtenstein) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti): 0 - 1
Metalurh Donetsk (Ukrayna) - NK IB Ljubljana (Slovenya): 2 - 0
Dinamo Tiflis (Gürcistan) - Crvena Zvezda (Sırbistan): 2 - 0
Tromsö IL (Norveç) - Slaven Koprivnica (Hırvatistan): 2 - 1
Valerenga Fotball (Norveç) - PAOK FC (Yunanistan): 1 - 2
Steaua Bükreş (Romanya) - Motherwell FC (İskoçya): 3 - 0
HNK Rijeka (Hırvatistan) - Metalist Kharkiv (Ukrayna) : 1 - 2
Polonia Varşova (Polonya) - NAC Breda (Hollanda): 0 - 1
Rabotnicki (Makedonya) - Odense BK (Danimarka): 3 - 4
Vaslui (Romanya) - Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi): 2 - 0
Brondby IF (Danimarka) - Legia Varşova (Polonya): 1 - 1
CSKA Sofia (Bulgaristan) - Derry City FC (İrlanda): 1 - 0
Slavija Sarajevo (Bosna) - MFK Kosice (Slovakya): 0 - 2
IFK Göteborg (İsveç) - Hapoel Tel-Aviv FC (İsrail): 1 - 3
Honka Espoo (Finlandiya) - Karabağ (Azerbaycan): 0 - 1
Petrovac (Karadağ) - SK Sturm Graz (Avusturya): 1 - 2
Fenerbahçe (Türkiye) - Honved FC (Macaristan): 5 - 1
Maccabi Netanya (İsrail) - Galatasaray (Türkiye): 1 - 4
MSK Zilina (Slovakya) - Hajduk Split (Hırvatistan): 1 - 1
Vojvodina (Sırbistan) - Avusturya Wien (Avusturya): 1 - 1
Randers (Danimarka) - Hamburger (Almanya): 0 - 4
Fredrikstad (Norveç - Lech Poznan (Polonya): 1 - 6
Club Brugge (Belçika) - Lahti (Finlandiya): 3 - 2
Sevojno (Sırbistan) - LOSC Lille (Fransa): 0 - 2
Helsingborgs (İsveç) - Sarajevo (Bosna): 2 - 1
Roma (İtalya) - AA Gent (Belçika): 3 - 1
Vitra (Litvanya) - Fulham (İngiltere): 0 - 3
Reykjavik (İzlanda) - Basel (İsviçre): 2 - 2
Braga (Portekiz) - IF Elfsborg (İsveç): 1 - 2
Athletic Bilbao (İspanya) - Young Boys (İsviçre): 0 - 1
BİZE ULAŞIN