Kazım, ilk 10’a girdi

Fenerbahçeli futbolcu Kazım, en önemli 10 kişi arasında yer alıyor.

Salı 04.08.2009 11:34
Güncelleme: Salı 04.08.2009 17:20
ABONE OL
İngiliz yayın kuruluşu BBC, İngiltere dışında yaşayan ve bulundukları yerde meşhur olan en önemli 10 kişi arasına Fenerbahçeli futbolcu Kazım'ı da koydu.

"Belki de hiç duymadığınız ünlü 10 İngiliz" başlıklı haberde BBC yaşadıkları ülkede sevilen ve İngiltere'de çok fazla bilinmeyen isimleri ön plana çıkardı. Bu 10 kişinin kısaca geçmişlerini değerlendiren BBC Magazin eki, Fenerbahçeli Kazım ile ilgili, "Doğu Londra'da bir Türk annenin oğlu olarak dünyaya geldi.

Kariyerine ise İstanbul'dan 4 bin kilometre uzaklıkda Bury bölgesinde başladı." yorumunu yaptı. Kazım'ın 2004 yılında kariyerine başladıktan 4 yıl sonra Chelsea'ya gol atarak tarihe geçtiğini yazan BBC Magazin, "Chelsea'ya o maçta bir gol atan Kazım daha sonra fanatik Fenerbahçeli taraftarlarca kahraman gibi gösterildi" ifadesini kullandı. Ardından Kazım'ın Türk Milli Takımı'nda oynamaya başladığı belirtilen analizde, 2008'de oynanan Avrupa Şampiyonası'nda Kazım'ın da bulunduğu Türk Milli Takımı'nın yarı finale kadar yükseldiğini vurguladı. Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Arthur Zico'nun Kazım ile ilgili sözlerine de yer veren BBC, "Kazım'ın çok iyi tekniği var. Ben de ona güven vermeye çalışıyorum." sözlerine dikkat çekti.

BBC Magazin analizin devamında diğer 10 kişinin de özgeçmişlerine yer verererk bu kişilerin İngiltere'den çok bulundukları yerde daha çok bilindiklerinin altını çizdi.