Sadece Enes...

Avrupa Gençler Basketbol Şampiyonası'nda En Değerli Oyuncu seçilen Enes Kanter, "Beni kimseyle karşılaştırmayın. Sadece kendi adımla tanınmak istiyorum" diye konuştu

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 04.08.2009 ABONE OL
Avrupa Gençler Basketbol Şampiyonası'nda bronz madalya alan milli takımımızın 17 yaşındaki 2.08'lik pivotu Enes Kanter de MVP (En Değerli Oyuncu) seçilirken, yarı finalde Sırbistan'a karşı 32 sayı, 25 ribaund, üçüncülük maçında da Litvanya'ya 35 sayı, 19 ribaundluk performansları unutulacak gibi değildi. Fenerbahçe Ülker alt yapısında oynayan ve geçen sezon sarılacivertli forma ile Avrupa Ligi maçlarında da boy gösteren Enes ile Fransa dönüşü tele röportaj yaptık. Fransa'daki turnuvadaki başarısını antrenörü ve takım arkadaşlarına borçlu olduğunu söyleyen Enes, "Hepsi beni çok destekledi" derken, yarı finaldeki Sırbistan yenilgisine çok üzüldüğünü kaydetti. Basketbola 4 yıl önce Ankara'da başladığını belirten oyuncu, "Özel Samanyolu Lisesi'nde okurken, boyum uzun olduğu için okul takımına alındım. Sonra lise takımı Samanyolu Spor Kulübü'ne geçtim. Beni orada Ülker alt yapısının başındaki Alaattin Yakan keşfetti ve İstanbul'a geldim. Birleşme olunca da Fenerbahçe'ye geçtim" dedi.

YARDIM EDİYORLAR
Fenerbahçe Ülker Genç Takımı Antrenörü Serdar Apaydın ile her gün 4 saat idman yaptığını belirten Enes, "İyi bir 4 numara olmak istiyorum. Öncelikle şutumu geliştirmeliyim. Fenerbahçe'de bana Mirsad ve Mrsiç ağabeyler yardım ediyor, eksiklerimi söylüyorlar. Ayrıca Doğa Koleji de okulu ve basketbolu bir arada götürebilmem için büyük imkan sağladı" derken, geçen sezon ABD'de bir liseden teklif aldığını ama sarı-lacivertli takımda kalmayı ve artık ayrılmayı düşünmediğini söyledi. Enes Kanter'in ilginç bir özelliği de, kendisine örnek aldığı bir basketbolcunun olmaması ve hiç kimseye benzetilmek istememesi... O, kendi sözleri ile "SADECE ENES" olarak tanınmak istiyor.

BUGÜN NELER OLDU