Turkcell Süper Lig'in topu yenilendi

Turkcell Süper Lig'de yeni sezonda kırmızı-beyaz renkli 'Nike Total 90 Omni' adlı futbol topunun kullanılacağı bildirildi.

Salı 04.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 04.08.2009 13:02
ABONE OL
Nike'ın üstün teknolojik özelliklere sahip futbol topu "Total 90 Omni", üzerindeki Turkcell Süper Lig logosu ve yeni kırmızı-beyaz rengiyle bu sezonki maçlarda kullanılacak. Nike araştırma laboratuarlarında iki yıl boyunca çeşitli testlere ve bilgisayar simülasyonlarına tabi tutulan bu top ayrıca dünyanın en iyi futbol kulüpleri ve futbolcuları tarafından da denendi. Turkcell Süper Lig'in yeni topu ilk olarak 7 Ağustos'ta Büyükşehir Belediyesi-Beşiktaş maçında kullanılacak.

Total 90 Omni, içerdiği ileri teknoloji ile her vuruşta hedefe kilitleniyor ve hızlı bir şekilde hedefi 12'den vuruyor. Total90 Omni, Bank Asya Birinci Lig ve Fortis Türkiye Kupası maçlarında da kullanılacak.
Nike'ın futbol topu "Total 90 Omni", üretiminde kullanılan üstün teknikler sayesinde hız, hedefe doğru varış, havada doğru gidiş ve dizayn özellikleri ile dünyada bugün kullanılan futbol topları arasında hedefe en hızlı ve en doğru ulaşan futbol topu olma özelliğini taşıyor.

"Total 90 Omni" teknolojisi

Yeni Total 90 Omni'de geliştirilmiş altıgen ve beşgenlerin birlikteliği mevcut. Tasarım, topun içerisindeki basıncı paneller arasında ve topun genelinde çok daha eşit bir şekilde dağıtıyor. Mühendisler bu tasarıma, '360 Dereceli Özel Vuruş Noktası' adını veriyor. Bu tasarım sayesinde topa vurulduğu anda gideceği yön çok daha net bir şekilde tahmin edilebiliyor ve topla çok daha güçlü vuruşlar yapılabiliyor. Gitmesi istenen noktaya ulaşamayan şutlar ve paslar için Nike, aerodinamik mikro delikli bir Poliüretan kaplama sunuyor. Aerodinamik tünel içerisinde geliştirilen bu kaplama sayesinde top daha hızlı savruluyor ve hedefe çok daha net bir şekilde varıyor.

Geliştirilmiş görünürlük: Tüm gözler topun üzerinde

Total 90 Omni'nin etrafını çevreleyen asimetrik bant, topun dönmesiyle birlikte daha güçlü bir görüntüye sahip oluyor, topun saha üzerindeki yerini bulmayı, dönüş oranını, hızını ve yörüngesini her açıdan daha iyi tespit etmeyi sağlıyor. Böylece, baskının iyice arttığı zamanlarda hızlı futbolcuların hızlı kararlar almasına yardımcı oluyor.