Alkışlar Sivas'a

İlk kez Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşayan Sivasspor, Belçika'da fark yediği Anderlecht'i Sivas'ta mağlup etti. Ülke puanına katkı yapan Yiğido artık Avrupa Ligi'nde oynayacak

Çarşamba 05.08.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 05.08.2009
ABONE OL
Ah o maç var ya.... İnsanın içinden çıldırmak geliyor... Bu Anderlecht karşısında Sivasspor Şampiyonlar Ligi'ne veda ediyor... Yazık hem de çok yazık... İlk maça baktığımız zaman Sivasspor çok kötü bir futbol sergilemiş ve farklı yenilgi alarak turu mucizelere bırakmıştı... Teknik direktör Bülent Uygun ilk maçta hatalı goller yiyen kaleci Petkivoiç ile savunmada hata yapan Yasin Çakmak'ı tribüne göndermiş, İbrahim Dağaşan ve Abdurrahnman Dereli'yi de yedek kulubesinde yanında oturmuştu. Bu değişiklik Sivasspor'a o heycan veren, zevkle izlenen futbolunu geri getirmişti. İlk 19 dakikada atılan iki gol mucizeyi gerçekleştirecekti. 11. dakikada Ersen Martin, 19'da Kamanan'ın penaltı golü tıpkı ilk maçın kopyası olmuştu. Umutlar yeşermiş, mucize gerçekleşecek düşüncesine kapılmışken, 33. dakikada Van Damme'nin golü bir anda 4 Eylül Stadı'nın sessizliğe boğulmasına neden olmuştu. İlk maçta yapılan hataları gözlerimin önüne getirdim. Futbolcuları sahada tanıyamamıştım. Dün ise Sivasspor'u izlerken keyif aldım. Çünkü futbolun gereklerini yerine getirdiler. Hazırlık ve ilk Anderlecht maçında çok eleştirdiğim Ersen Martin dünkü futbolu ile formuna kavuşup çok şeyler yapacağını da gösterdi. Sivasspor'da futbolcular dün topu ayağa kullanıp, daha fazla kendilerinde kalmalarını sağlayarak oyuna hakim oldular. 58'de Musa'nın golü tribünlerde yeni bir heyecan yarattı ama mucize gerçekleşmedi. Sivas, Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle nokta koydu. Yiğidolar için şimdi Avrupa ve Süper Lig yolculuğu başlıyor. Dünkü futbolu gördükten sonra bu iki yolculuktan da çok umutluyum. Yeter ki futbolcular yüreklerini ortaya koysun, Bülent Uygun da söylemleriyle değil, oynattığı futbolla gündeme gelsin. Ah o 5-0'lık maç ah... Dün Sivas'ı gördükten sonra Anderlecht elenmeyecek takım değilmiş diyorum.

MAÇTAN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ...

İki baskıncı hakem PFDK'ya sevkedildi
TÜRKİYE Futbol Federasyonu, Disiplin Kurulu'nu devreye sokarak 'asi' hakemler Vedat Yüksel ve Bülent Demirlek'i Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevketti. İki hakeme dün gönderilen ve Disiplin Müfettişi Suat Cem Abanazır imzalı resmi yazıda, "Merkez Hakem Kurulu'nun Silivri'de düzenlediği eğitim seminerine davetli olmadığınız halde gelerek huzursuzluk çıkarmanız, basına ve medyaya üstleriniz hakkında izinsiz açıklamalar yapmanız sebebiyle tedbirli olarak PFDK'ya sevkiniz yapılmıştır. 48 saat içinde savunmanızı faksla gönderiniz, aksi halde savunma yapmak istemediğinize hükmedilecektir" ifadeleri yer aldı. Vedat Yüksel ve Bülent Demirlek'in seminere gidişleri SABAH'ta geniş şekilde yer almıştı.