Futbolun tadını çıkaralım

Size göre Türk futbolseveri ne istiyor?
Artık Türk futbol kamuoyu da çatışma, kavga istemiyor. Kamuoyunun desteğini arkamızda gördük. Bu güveni yaratmak önemli ama onu kalıcı hale getirmek daha önemli ve zor. Herkes bu lig tansiyonu yüksek geçecek diyor. Bu beklentiye girersek tansiyonu kendi kendimize yükseltmiş oluruz. Ne kadar güzel, önemli transferler yapıldı; dünya çapında yıldızlar geldi; iyi takımlar kuruldu. Bunun tadını çıkaralım. Temel prensiplerde hemfikir olalım. Senaryo üretmeyeceğiz, kavga etmeyeceğiz, tansiyonu yükseltmeyeceğiz ve federasyona güveneceğiz.
MHK seminerinde yaşananlar malum. Hakemler çok maç yönetsin düşüncesi güzel ama, şu anda 35 hakem var. Üç tanesi askere gidecek. Şunu istiyorum, bunu istemiyorum gibi söylemler de gelirse hakem havuzu iyice küçülebilir. Sayı sizi endişelendiriyor mu?
MHK bir tercih yaptı, buna saygı gösterilmeli. Şu hakemi isterim, bu hakemi istemem, bizim federasyonumuzda olmaz. Taviz vererek futbol yönetilmez. Buraya, taviz vermeye değil, kendi bildiğimiz doğrular çerçevesinde futbolu yönetmeye geldik. Tabii ki, futbolun paydaşlarını dinleyeceğiz. Ama neticede çatı örgütü TFF. Bildiğimiz doğrular çerçevesinde karar alacağız.

BİZE ULAŞIN