"Maç başlayana kadar bembeyazdım"

Galatasaray'ın genç futbolcusu Serdar Eylik, takım olarak hazırlıklarının iyi bir şekilde devam ettiğini belirterek, sezon ortasında çok iyi yerlere geleceklerini söyledi.

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 05.08.2009 15:12 ABONE OL
Yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk kez (A) takıma dahil edilen ve teknik direktör Frank Rijkaard'ın dikkatini çekmeyi başaran Serdar, GS TV'ye yaptığı açıklamada, yeni teknik ekipleriyle farklı çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirerek, ''Kondisyon olarak farklı çalışmalar yapıyoruz. İleride bunların bize faydası olacağını biliyoruz.

Dünyanın en iyi iki kondisyon hocasına sahibiz. Sezon ortasında uçacağımızı düşünüyorum'' dedi. Takımlarında çok güzel bir ortamın olduğunu anlatan Serdar, ''Futbolcular olarak kendi aramızda konuşuyoruz. Frank Rijkaard gibi mükemmel bir hocayla çalışıyoruz. Her zaman çok mütevazi. En tecrübeli oyuncumuzla da benimle de çok yakından ilgileniyor ve şakalaşıyor. Çok mükemmel bir hoca. Takım olarak çok şanslıyız'' diye konuştu.

Serdar, (A) takıma yükselerek ilk hedefini gerçekleştirdiğini belirterek, ''Bundan sonra (A) takımda kalıcı olup, milli takımlarda oynamak istiyorum. (A) Milli Takım'a çıkmak isterim. Şu an en büyük hedefim bu ikisi'' ifadelerini kullandı. Teknik direktör Rijkaard'ın uygulamak istediği 4-3-3 sisteminde sol forvet olarak oynadığını dile getiren Serdar, şunları kaydetti:

''Bu sistemde hızlı olmam gerekiyor. Bu özellileri de kendimde barındırdığımı düşünüyorum. Bunların üstüne daha çok çalışıyorum. PAF takımdan beri sürekli top sürme üzerine yeteneklerim olduğu söyleniyordu. Zaten bu yönde çalışmalarımız vardı. Bunları sürekli geliştirmeye çalışıyorum. Özellikle hocamızın sayesinde daha iyi yerlerde topla buluşuyorum. Bu bana artı bir olanak sağlıyor.''

Sarı-kırmızılı takımda ilk resmi maçına UEFA Avrupa Ligi'nde Ali Sami Yen Stadı'nda Kazakistan'ın Tobol takımı ile yaptıkları karşılaşmada çıktığını hatırlatan Serdar, ''Maç başlayana kadar bembeyazdım. Çünkü Ali Sami Yen Stadı hayallerimin sahasıydı. İlk defa böyle bir sahada oynayacaktım. Arda ağabeyle, Milan Baros ve Harry Kewell ile beraber oynayacaktım. Başımızda Frank Rijkaard vardı. Maç başlayana kadar suratım kireç gibiydi. Herkes motive etmeye çalışıyordu. Sahaya çıktıktan sonra ise kendi kimliğime tekrar kavuştum. Ama sahaya çıkana kadar gerçekten çok heyecanlıydım'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU