Süper fatura!

Süper Kupa'nın hakemi Yunus Yıldırım'ı eleştiren Ertunç Soğancıoğlu ve Levent Erdoğan Disiplin Kurulu'na verildi. Kaleci Rüştü de Yıldırım'a küfür ettiği gerekçesiyle PFDK'lık oldu

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 05.08.2009 ABONE OL
Beşiktaş'ta yöneticiler Levent Erdoğan ve Ertunç Soğancıoğlu ile kaleci Rüştü, Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa finali sonrası hakem Yunus Yıldırım'ın kararlarını ağır bir şekilde eleştiren iki Beşiktaş yöneticisi Soğancıoğlu ve Erdoğan sözleri, Rüştü'nün ise hakeme küfür ettiği gerekçesiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildiği bildirildi. Sezon öncesi Beşiktaş bu kötü haberle sarsılırken, Soğancıoğlu, Erdoğan ve Rüştü'den savunma istendi. Siyah beyazlılarla ilgili kararı bu hafta PFDK'nın alacağı öğrenildi. Maçta hakem Yunus Yıldırım, Beşiktaş'ın tartışmalı iki penaltı pozisyonunda "Devam" deyince büyük eleştiri almıştı.

CEZA GELİRSE STAT YASAK!
Soğancıoğlu maç sonu, "Rezaletti. Hakem bizi bu hale getirdi. Her şey Yusuf'un verilmeyen penaltısı ile başladı. Üzerimizde 'ince ince' oynadı. Ardından birkaç pozisyonda takımı oyundan düşürmek için kararlarını F.Bahçe lehine kullandı. Nihat'ın frikikte adamın resmen top eline çarptı. Gözünün önünde oldu, görmedi. Sivok'ta penaltıyı çaldı. Böylece gardımızı düşürdü, kupamızı çaldı" demişti. Levent Endoğan da Yıldırım'ın yanlışları nedeniyle kupayı kaybettiklerini ifade etmişti. Eğer iki yönetici PFDK'dan ceza alırsa federasyonun yeni kararı nedeniyle cezaları bitene kadar statlara gidip maç izlemeyecekler.

BUGÜN NELER OLDU