Yabancılarımız kulübede

Trabzonspor'da Hugo Broos, transfere ihtiyaçları olduğunu yineledi. Belçikalı çalıştırıcı, "Yabancı oyuncuların yarısı kulübede oturuyor. Sol dış ve ofansa adam almalıydık" dedi

Çarşamba 05.08.2009
ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, lig başlamadan yönetime ilginç bir rapor verdi. Takımın Isparta ve Hollanda kampında gösterdiği performanstan memnun kalan Belçikalı hoca, yine de yabancı oyuncular konusunda olumsuz görüş bildirdi. Sportif direktör Ünal Karaman ile fikir alışverişinde bulunan Broos, "Eksiklerimiz var. Yabancı sayısı sınırlı. Bu demektir ki kadrodaki yabancılar isabetli ve ihtiyaca göre kullanılmalıdır. Bizim takımın yabancılarının yarısı yedek kulübesinde. Yattara'nın sakatlığı planlarımızı altüst etti. Kontenjan sıkıntısı çekiyoruz. İki kaliteli yabancı işimizi çok iyi görürdü. Bir sol dışa, bir de ofansa aldık mı bu iş tamamlanırdı. Bu sorunları bir an önce çözmemiz lazım" açıklamasını yaptı.

YATTARA DÖNÜYOR
Trabzonspor, dünü çift idmanla geçirdi. Sivasspor maçı hazırlıklarına tam gaz devam eden bordo-mavili takımda İbrahima Yattara konusunda sevindirici bir gelişme yaşandı. Hazırlık kampında bağları esneyen Gineli yıldızın, 1-2 gün içinde saha çalışmalarına başlayacağı kaydedildi.