"Aurelio problem"

İspanyol gazetesi Marca, Aurelio'nun "Real Betis için bir problem" olduğunu yazdı.

İspanyol spor gazetesi Marca, 2. lige düşen Real Betis'in, en pahalı futbolcusu olan ve sakatlıktan yeni çıkan Mehmet Aurelio'nun "Real Betis için bir problem" olduğunu yazdı.

Fenerbahçe'den, geçen yıl bedava bonservis ile Real Betis'e gelen ve geçtiğimiz nisan ayı sonunda sağ dizinden ameliyat geçiren Aurelio'nun İspanyol kulübü ile 2 yıllık daha sözleşmesi olmasına rağmen geleceğiyle ilgili belirsizlik devam ediyor.

"Real Betis, beklemediği ve çok pahalı bir sorunla karşılaştı" diyen Marca gazetesi, sezon başına 1.7 milyon Avro alan Aurelio'nun Real Betis'in şu anda en pahalı futbolcusu olduğunu kaydetti. Kulüp sahibi Manuel Ruiz Lopera ile dün bir görüşme yapan Aurelio ve menajeri Bayram Tutumlu'nun, herhangi bir anlaşma sağlayamadığını savunan Marca, "Tek çözüm Aurelio'nun gönderilmesi olmasına rağmen dün bir anlaşma sağlanamadı. Eğer çözüm bulunamazsa, Real Betis, en pahalı futbolcusunu olabilecek en kısa zamanda oynatmak istiyor" ifadelerini kullandı.

Bu arada, başka bir kulüpten henüz ciddi bir teklif alamadığı söylenen Aurelio'nun sahalara dönmesi için yaklaşık 3-4 hafta süreyle yapması gereken fizik-kondisyon çalışmalarını Brezilya'da yapmak istediği, ancak Real Betis'in buna sıcak bakmadığı ileri sürüldü.

BİZE ULAŞIN