"Batuhan'ı biz yolladık"

Gaziantepspor Başkanı Kızıl, anlaşma sağlanamadığı için yollarını ayırdıkları Batuhan'ı "biz yolladık" dedi.

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 06.08.2009 15:42 ABONE OL
Turkcell Süper Lig'in iddialı takımlarından Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Beşiktaş'tan aldıkları ancak anlaşma sağlanamadığı için yollarını ayırdıkları Batuhan Karadeniz'i "biz yolladık" dedi.

Batuhan Karadeniz iki hafta önce transfer olduğu Gaziantepspor'dan sürpriz bir şekilde ayrılırken tartışmalar ve iddialarda bir birini izledi. Geçmişte futbol dışı görüntüsüyle çok tartışılan genç futbolcunun Gaziantepspor'dan apar topar ayrılması, oyuncunun kişisel problemleri nedeniyle gerçekleştiği şeklinde yorumlandı. Radyospor'da "Aydın Cingöz ile Haber Aktif" programına katılan Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Batuhan Karadeniz'in neden takımdan ayrıldığını açıkladı.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı Kızıl, "Batuhan Türkiye'nin en önemli golcülerinden biri. Takıma kazandırdığımızda çok mutlu olduk. İddialı bir takım kuruyoruz ve bu takımın en önemli parçalarından biri Batuhan olacaktı. Ancak sakatlığı buna izin vermedi." dedi.

Batuhan'ı transfer ederken 4-5 haftalık kaybı göze aldıklarını ancak daha sonra kulüp doktorlarının verdiği raporda Batuhan'ın futbol oynamaya başlama süresinin 4-5 haftayı geçtiğini vurgulayan Kızıl, "Biz Batuhan'ın 4-5 hafta oynamayacak olmasını kabul etmiştik. Bu yıl önemli işlere imza atacak bir kadro kuruyoruz. Bu nedenle uzun süre oynamayacak bir futbolcuyu transfer edemezdik. Üç gün önce Batuhan'ı İstanbul'a çağırdım ve kararımızı açıkladım. Batuhan'da 'başkanım sizi mahcup etmek istemem' diyerek yolları ayırmaya karar verdik. Acilen bir golcüye ihtiyacımız var ve en kısa zamanda bu transferi gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Batuhan'ın Çeşme'de basına yansıyan fotoğraflarına da değinen Kızıl, "Batuhan'a sahip çıkmak gerekiyor. Böyle futbolcular kolay kolay yetişmiyor. Çıkan haber yanlıştı. Futbolcu iznini kullanarak Çeşme'ye gitmiştir. Kimsenin de bunu yargılamaya hakkı yok. Olay saptırıldı. Bu futbolcular kolay kolay yetişmiyor." diye konuştu.

Bu arada Batuhan Karadeniz'in, ödeme alamadığı için Gaziantepspor'dan ayrılmaya karar verdiği şeklinde iddialar da dilden dile dolaşıyor. Konuyla ilgili olarak ne Gaziantepspor yönetimi ne de futbolcu Batuhan Karadeniz bir açıklama yapmadı.

BUGÜN NELER OLDU