Cumhurbaşkanlığı'nda var, Avrupa'da yok

FIBA Eurocup'tan çekilme kararı aldı Bayanlar Basketbol Ligi'nde geçen sezonun finalisti Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'maddi' sebeplerle FIBA Eurocup'tan çekilme kararı aldı

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 06.08.2009 ABONE OL
Mersin Büyükşehir Belediyesi Bayan Basketbol Takımı'nın gelecek sezon FIBA Eurocup'tan çekilme kararı tartışma yarattı. Play-off finalisti olduğu için sezon öncesi Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Fenerbahçe'nin rakibi olacak Mersin ekibinin yönetiminin 'Maddi yük oluyor' gerekçesiyle Avrupa Kupaları'na katılmama kararı alması şok yarattı. Bu karar Türkiye'nin FIBA nezdindeki prestijine darbe vururken, bu kupaya katılan diğer takımlarımızın da zor durumda kalmasına yol açtı. Ayrıca bu kararı maddi nedenlere dayandıran Mersin ekibinin, lig için 4 ABD'li transferi birden yapma girişimi de ilginç karşılandı.

LİGE VAR, AVRUPA'YA YOK
Özellikle geçen sezon Samsun Basket Kulüp forması giyen Erlana Larkins'in bonservis bedeli ödenerek, 120 bin dolarlık bir maliyetle transfer edilmesi, bu maddi nedenlerin sorgulanmasına yol açtı. Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu ise bir kereye mahsus olmak üzere yönetime hak verdiğini, ancak bunu yeni sezonda elde edeceklerine inandığı Avrupa Kupası hakkıyla birlikte telafi edeceklerini söyledi. Ceyhun Yıldızoğlu, "Bu kararda ekonomik gelişmeler de etkili oldu. Sonuçta bu bir geçiş dönemi. Yönetim de gelecek yıl Avrupa Kupaları'nda en iyi şekilde mücadele edileceği yönünde bize güvence verdi ve bu da beni ikna etti. Ama bu sezon da Avrupa Kupaları'na katılsaydık başarılı olurduk" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU