"Gabriç'i almak istiyoruz"

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Gabriç'i almak istediklerini dile getirdi.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Turkcell Süper Lig'de sezona iddialı başlayacaklarını belirterek, Sivasspor ile yapacakları ilk maçtan galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.

Sivasspor'un ligin güçlü takımlarından biri olduğunu ve ligde iyi sezonlar geçirdiğini belirten Hacısalihoğlu, ''Geçen yılın en başarılı takımlarından birisi. Özellikle kendi sahasında rakiplerine üstünlük sağlayan bir anlayışta oyun oynuyor. Biz de bu yıla iddialı başlıyoruz. Deplasmanda da olsa ilk maça galibiyetle başlamak istiyoruz. Zevkli ve güzel bir maç olacağına inanıyoruz'' dedi.

Bordo-mavili takımda geçen sezon bir çok oyuncunun ilk kez biraraya geldiğini anımsatan Hacısalihoğlu, bu yıl ise oturmuş bir kadrolarının bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Geçen sene yaptığımız transferlerle bir çok oyuncu ilk defa biraraya geldi. Şu anda kendini tanıyan ve daha uyumlu bir ekip var. Bu sezon aramıza yeni katılan arkadaşlarda çok kısa bir sürede takıma alıştı ve Trabzonspor'un ihtiyacı olan mevkileri kapattılar. O nedenle iyi bir ekip olduğumuzu düşünüyoruz. Zaten geçen sene ekip anlayışı olumluydu. Şimdi buna iyi futbolu ekleyerek, iyi sonuçlar almayı hedefliyoruz.''

"GABRİÇ VE TURGUT'U ALMAK İSTİYORUZ"

Hacısalihoğlu, transferde Hırvatistan'ın Hajduk Split takımında forma giyen Drago Gabric ile Samsunspor'un genç oyuncusu Turgut Doğan Şahin'i kadrolarına dahil etmek istediklerini söyledi.
Gabriç'in transferinde bir takım sorunların yaşandığını anlatan Hacısalihoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Trabzonspor gibi takımların transferleri bitmez. Çünkü Trabzonspor, oyuncu aldığı gibi oyuncu da verebilir. Şu oyuncuyu alıp da transferi bitirdik demek olmaz. Şu anda Gabriç ile ilgileniyoruz. Ancak orada bir yönetim değişmesinden dolayı muhatap bulmakta yada karar verecek kişiyi bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu sorun çözülürse oyuncuyu almayı düşünüyoruz. Hocamızın da isteği bu yönde. Tabii zaman uzarsa o dönem içerisinde bizim alma ihtimalimizde düşer. Umuyoruz ki kısa bir sürede bu transfer gerçekleşir, ama dediğimiz gibi sorunlar var.''

Samsunsporlu Turgut Doğan Şahin ile de ilgilendiklerini kaydeden Hacısalihoğlu, ''Samsunspor bizim kardeş kulübümüz. Yalnız bir takım sorunları var. Ellerinde çok sınırlı bir kadroları var. Kendilerinden böyle bir talebimiz olduğunu ileteceğiz. Onları da zor durumda bırakmak istemeyiz. Turgut'u kadromuza katmak istiyoruz, ama tabii ki olursa'' diye konuştu.

"BATUHAN, ŞU AN İÇİN GÜNDEMİMİZDE YOK"
Hacısalihoğlu, Gaziantepspor'a transferi gerçekleşmeyen Beşiktaşlı Batuhan Karadeniz'in şu an için gündemlerinde bulunmadığını bildirdi.

Batuhan ile ilgili daha önce bir girişimlerinin olduğunu anımsatan Hacısalihoğlu, ''Ancak olmayınca gündemden kalkmıştır ve şu an için gündemimizde yok'' diye konuştu.

Hacısalihoğlu, takımdan gönderilecek oyuncunun ise bulunmadığını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN