"Rekabetin çok yüksek olacağı bir lig"

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, yarın başlayacak Turkcell Süper Lig'in yeni sezonunun keyifli geçeceğine inandığını söyledi.

Küçükçekmece Osman Solakoğlu Spor Salonu'nun açılışı töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgener, sezon öncesi takımların yaptığı transferlerle keyifli bir ligin yaşanacağının ortaya çıktığını dile getirdi.

Özledikleri futbol heyecanının yarın başlayacağını hatırlatan Mahmut Özgener, ''Takımlarımız çok önemli transferler yaptılar. Bu da beklentileri yükseltiyor. Rekabetin çok yüksek olacağı, güzel futbolun oynanacağı bir lig yaşayacağımıza inanıyorum. Geçen yıl bu ligden çok keyif almıştık. Sezon sonuna kadar her takım bir hedefe koşmuştu. Şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi'ne katılma ve UEFA Avrupa Ligi'nde yer alma mücadelesi verilmişti'' dedi.

Aynı heyecanı bu sezon da yaşayacaklarına inandığını kaydeden Özgener, ''Sezon sonuna kadar aynı heyecanın yaşanması keyif katacaktır. Güzel futbol ve rekabetin yanında tribünlerin de güzelliği çok önemli. İnşallah her maçın keyifli geçeceği ve güzel olacağı bir sezon yaşarız'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN