Türkan da gitti

Berlin'de yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'na 10 gün kala Halil Akkaş ve Selim Bayrak'tan sonra Türkan Erişmiş de sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı

Perşembe 06.08.2009
Son Güncelleme: Perşembe 06.08.2009
ABONE OL
Atletizmde yaprak dökümü sürüyor. Almanya'nın Berlin kentinde 15-23 Ağustos'ta yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'na 10 gün kala 3 bin metre engellide koşacak olan Türkan Erişmiş de sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı. Belgrad'da 1-13 Temmuz'daki Dünya Üniversite Yaz Oyunları'nda 3 bin metre engellide bronz madalya kazanan Erişmiş, bu müsabaka sırasında belinden sakatlanmıştı. Milli atlet, bu sakatlığının kalçasına da vurmasıyla tedavisi uzayınca Atletizm Federasyonu tarafından dünya şampiyonası kadrosundan çıkartıldı. Bilindiği gibi Türkan Erişmiş, 9.28.84'lük derecesiyle bu sezon dünya sıralamasında 6. sırada yer alıyordu. Daha önce de 3 bin engelli ve 5 bin metre de yarışacak olan Halil Akkaş ile 10 bin metrede koşacak olan Selim Bayrak sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılmıştı.
9 SPORCU, 8 ANTRENÖR
Federasyon, Dünya Şampiyonası'na 6'sı, 3'ü erkek olmak üzere toplam 9 sporcunun ismini IAAF'a bildirirken, kafilede 8 antrenör yer alacak. Berlin'de yarışacak olan sporcular şunlar: Bayanlar: Elvan Abeylegesse (5-10 bin), Alimetu Bekele (5 bin), Aslı Çakır (1500), Nevin Yanıt (100 engelli), Yeliz Kurt (800 metre), Melis Mey (uzun atlama) Erkekler: Eşref Apak (Çekiç), Ercüment Olgundeniz (Disk), Fatih Yavan (Cirit)