'Ben şapka takmam'

Beşiktaş Başkanı Demirören yine ilginç açıklamalar yaptı: "Şapka takınca oyuncunun değeri mi artıyor? 3 yıl şampiyonluk sözü veren, başka güçlere güveniyordur... Denizli, Rijkaard'dan daha iyi futbolcuydu"

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 07.08.2009 ABONE OL
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören dün gece konuk olduğu Kanaltürk televizyonunda yine ilginç açıklamalar yaptı. Şampiyonluklarının belli kesimlerce hazmedilmediğini söyleyen Demirören, "İsteyen istediğini söylesin. Tarih 2008-2009 sezonunun şampiyonu olarak Beşiktaş'ı yazıyor" dedi. Mehmet Topuz olayının geride kaldığını söyleyen Demirören, "Bize gelmek istemedi, üzülmüyorum. Umarım kendisi ve kulübü için hayırlı olur. Başarılı olmasını isterim çünkü Türk futbolu için önemli bir isim" yorumunu yaptı. Başkan, yeni transferleri için hiç imza töreni yapmamaları hatırlatılınca Aziz Yıldırım'ın Mehmet Topuz'a şapka taktığı törene atıf yapıp, "İmza töreni yapınca, şapka takınca ne oluyor? Oyuncunun değeri mi artıyor? Benim oyuncum kendini sahada gösterecek" dedi. Demirören, Yıldırım'ın 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü vermesine ilişkin olarak da, "Teknik direktörün, transferlerin bile belli değilken 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü veriyorsan; bu başka güçlere güvendiğini gösterir" ifadesini kullandı. Demirören, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın, Ülker reklamını aldığı sırt kısmına etik olarak reklam almak istemediklerini belirtip, "Ancak oraya Kızılay ya da Mehmetçik Vakfı'nın reklamını ücretsiz olarak koyma kararı aldık" diye konuştu. Demirören, Mustafa Denizli'nin Galatasaray'ın hocası Frank Rijkaard'tan futbolcu olarak daha iyi olduğunu, İsmail Köybaşı'nın da yılın transferi olduğunu söyledi.

DEMİRÖREN'DEN KUPA ŞOV
Yıldırım Demirören, göreve geldiği 2004 yılından itibaren kazanılan tüm kupalarla beraber özel fotoğraf çektirdi. Kulüp dergisinin eylül sayısında yayınlanacak fotoğrafta tüm branşlarda kazanılan kupaları masasına dizdiren Demirören, "Daha nice kupalar kazanacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU