"Çok iyi organize olmuş ekiplerdir"

Cuma 07.08.2009 16:01
ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda, Fransa'nın Toulouse takımıyla eşleşmelerine ilişkin, ''Fransız takımları teknik kapasitesi yüksek ve çok iyi organize olmuş ekiplerdir'' dedi.

Broos, kura çekimi sonrası kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Fransa Ligi'nin Avrupa'nın hatırı sayılır ligleri arasında ön sırada yer aldığını kaydetti.

Fransız takımlarının, teknik kapasitesi yüksek ve çok iyi organize olmuş ekipler olduğunu vurgulayan Bross, şunları kaydetti:

''Bu nedenle iyi analiz edilmeleri gerekir. Çekilen kura sonrasında karşımızda kötü diyemeyeceğimiz bir takım var. Ama biz üst düzey futbolumuzu sergileyip, futbolun gereklerini yerine getirebilirsek rakibimizi eleyebiliriz. Şu anda dezavantajımız, ilk maçı kendi sahamızda oynayacak olmamız. Eğer gol yemeden en az iki farklı galibiyet elde edebilirsek, tur için avantajlı bir sonuç elde etmiş oluruz.''

Broos, Toulouse takımıyla ilgili detaylı bilgi sahibi olmaya hemen başlayacağını, önce takımın kadrosundaki oyuncuları inceleyeceğini ve daha sonra kimin hangi pozisyonlarda değerlendirildiğini inceleyip ona göre strateji belirleyeceklerini söyledi.

Öte yandan kura çekimi sonrasında Trabzonspor Yardımcı Antrenörü Turgut Kural'ın, Toulouse'un yarın Monaco ile oynayacağı karşılaşmayı izlemek için Fransa'ya gideceği öğrenildi.