Daum temkinli konuştu

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 07.08.2009 18:54 ABONE OL
UEFA Avrupa Ligi'nde play-off turunda İsviçre'nin FC Sion takımıyla eşleşen Fenerbahçe'de, teknik direktör Christoph Daum, rakipleriyle yapacakları her iki maçta da güçlerini ortaya koymaları gerektiğini söyledi.

Daum, FB TV'ye yaptığı kısa açıklamada, play-off turundaki rakipleri FC Sion'un bir önceki turda karşılaştıkları Macar ekibi Honved'den daha güçlü olduğunu belirterek, ''Fenerbahçe'nin her iki maçta da gücünü ortaya koyarak, UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalması gerek'' dedi.

Alman çalıştırıcı, ''Hedefimiz gruplara kalmak. Fenerbahçe camiası bu maçları büyük bir heyecanla bekliyor'' diye konuştu.

Fenerbahçe futbol takımı sportif direktörü Aykut Kocaman ise FC Sion ile oynayacakları iki maçı da kazanarak gruplara kalacaklarına inandığını dile getirdi.

Kocaman, rakiplerini yakın zamanlarda Galatasaray ile yaptığı maçlardan hatırladıklarını, şu anki tek düşüncelerinin Turkcell Süper Lig'de Denizlispor ile oynayacakları mücadele olduğunu söyledi.
Kulübün resmi internet sitesine açıklamada bulunan Aykut Kocaman, play-off turunda daha güçlü bir rakiple karşılaşacaklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

''FC Sion'un Honved'ten daha güçlü bir rakip olduğunu biliyoruz. Zaten Avrupa Ligi'nde her turda daha güçlü bir rakibin gelmesi de çok normal. Bizim bu turnuvada ilk hedefimiz gruplara kalmak. Her maçı adım adım düşünüyoruz. Ben, gerek oradaki ilk maçı, gerekse İstanbul'daki ikinci maçı kazanarak gruplara kalacağımıza inanıyorum. Her iki maçta da heyecanlı ve zevkli mücadeleler bekliyorum. Elbette rakibimizi izleyip, hakkındaki en son bilgileri de edineceğiz. Rakibimizle oynayacağımız maçlar için önümüzde zaman var.''