Kupalar bizim

F.Bahçe'den ayrılışı olay olan G.Saray Bayan Basketbol Takımı'nın antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, "Bütün kupaları istiyoruz. Bunu başarınca içim rahat edecek" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 07.08.2009 ABONE OL
Kazandığı şampiyonluklar ve kupalarla Fenerbahçe Spor Kulübü tarihinin en başarılı antrenörüyken görünüşte maddi sebeplerle ama perde arkasında sezon devam ederken Gomis ve Branzova'nın hiçbir gerekçe gösterilmeden takımdan gönderilmesine kadar uzanan olaylarla Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın başından ayrılan Zafer Kalaycıoğlu, şimdi Galatasaray ile şampiyonluk yaşamanın peşinde. Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra geçen süreci konuşmak istemediğini söyleyen Kalaycıoğlu, "Onların hepsi geride kaldı. Öncelikle Başkan Adnan Polat ve Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır'a teşekkür etmek istiyorum. Çünkü benim Galatasaray ile sözleşmem yoktu. Sezon bittikten sonra yeni bir değerlendirme yapıldı ve benimle anlaştılar. Bu güven duygusu çok önemliydi" dedi.

HEPİMİZ İNANIYORUZ
"Burada olmamın tek nedeni takıma ve şampiyonluğa olan inancımdır. Sezonu erken açtık ve oyuncularımla tek bir hedefe konsantre olduk" diyen Kalaycıoğlu, "Galatasaray son üç yılda bayan basketbola çok yatırım yaptı ama Türkiye'de kazanılan sadece bir Cumhurbaşkanlığı Kupası var. Bu 4. yıl ve camia için çok önemli. Bu sezon Türkiye'de bütün kupaları almak en büyük hedefim. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman içim rahat edecek ve görevimi yapmış olacağım" diye konuştu. Bu sezon wildcard ile katılacakları Avrupa Ligi'nin de Galatasaray için önemine dikkat çeken Kalaycıoğlu, "Avrupa Ligi'nde zor bir gruba düştük. Rusya şampiyonu Ekaterinburg, İspanya şampiyonu Ros Caseres, İtalya şampiyonu Taranto bizim grupta. Özellikle Taranto bizim maçlara, geçen sezonki finalin rövanşı olarak bakacak. Ama bunu bekliyorduk ve en zoruna hazır olacağız. Bu ligde kazanacağımız tecrübe, bize özellikle play-off'larda büyük avantaj sağlayacak, takım olmamızı kolaylaştıracak" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU