Yarı Türk tam Fenerli

UEFA'nın sitesine konuşan Daum, kendisini "Yarı Türküm ama tam Fenerbahçeliyim" sözleriyle tanımladı. Alman hoca, Fenerbahçe'yi M.United, B.Münih, Milan gibi takımların arasında gösterdi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 07.08.2009 ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA'nın resmi internet sitesine röportaj verdi. Sarılacivertli takıma ikinci kez gelişine sebep olarak ligde başarılar yakalama ve Şükrü Saracoğlu'nun muhteşem atmosferinde Avrupa zaferleri elde etme isteğini gösterdi. Fenerbahçe'yi Avrupa'nın üst düzey takımlarından biri olarak gösteren Daum, ekonomik yapısı ve taraftar profiliyle sarı-lacivertlilerin Milan, Manchester United, Bayern Münih gibi devlere benzediğini söyledi. Denizli maçıyla açılışını yapacağı ligin kendileri için daha önemli olduğunu ifade eden Alman çalıştırıcı "Bu, başkanımızın 3 yıl üst üste şampiyonluk sözünü gerçekleştirebilmek için başlangıç. Ancak Avrupa Ligi de hedeflerimiz arasında" dedi. Fenerbahçe'ye şampiyonluk yaşamak için geldiğini söyleyen Daum, "Yönetimimiz bize başarılı olabileceğimiz bir kadro teslim etti. Onlara teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonrası bize bağlı. Elimizden geleni yapıp herkesin beklediği şampiyonluğa uzanacağız" diye konuştu.

ALEX&CARLOS KİLİT İSİM
Alex ve R.Carlos'un takımın kilit oyuncuları olduğunu kaydeden Daum, böyle büyük isimlerin takımda bulunmasının diğer oyuncuları da iyi motive ettiğini, şampiyonluğa ulaşma adına da önemli bir etki yaptığını söyledi. Daum "Tecrübeli ve genç isimlerin kaynaşması bize başarıyı getirecek" şeklinde konuştu.

Savunmada tek başına
Fenerbahçe'de dün gece takımın en iyi ismi olarak Önder Turacı göze çarptı. Bilica'nın kırmızı kart görmesinin ardından Selçuk'la ikili oluşturan Önder, yaptığı önemli hamlelerle, belki de mağlubiyeti önledi. Tecrübeli oyuncu, play-off turunda Bilica cezalı olduğu için büyük ihtimalle Bekir'le göbekte görev yapacak.