Linderoth'un varsa derdin var!

İki yıldır sakatlıklarla boğuşan ve Netanya maçıyla sahalara dönen Linderoth'a bu kez de sol dizinde menisküs yırtığı teşhisi konuldu. İsveçli 2 ay daha yok. Rijkaard isterse Cimbom Aurelio ile görüşecek

Maccabi Netanya karşılaşmasında oynadığı futbolla Galatasaray taraftarlarına "Linderoth geri döndü" dedirten İsveçli yıldız, yeni bir sakatlık haberiyle sarı-kırmızılı camiayı bir kez daha şoka soktu. Teknik direktör Frank Rijkaard'ın İsrail ekibi Netanya karşısında ilk 11'de şans verdiği Tobias Linderoth'un dün yapılan kontrollerinde sol dizinde menisküs yırtığı saptandı. Karşılaşmanın 61. dakikasında yerini Ayhan Akman'a bırakan İsveçli ön liberoya bugün Acıbadem Hastanesi'nde atroskopi uygulanacak.

AURELİO'DA TOP RİJKAARD'DA
Galatasaray'da 3. sezonuna yine sakatlıkla başlayan Linderoth'un 2008 yılında kalçasından geçirdiği ağır operasyon sonrasında bir sıkıntısının kalmadığı ve dizindeki sakatlığın geçmiş sakatlıklarla bir bağlantısının olmadığı öğrenildi. 30 yaşındaki futbolcunun iki ay sonra yeşil sahalara dönmesi bekleniyor. Linderoth'tan gelen kötü haber ve sakatlığı nedeniyle 10 gün daha takımdan ayrı çalışacak Mehmet Topal'ın durumu nedeniyle Galatasaray'da teknik kadro, bir durum değerlendirmesi yapacak ve yönetime rapor sunacak. Kadrosunda Ayhan, Barış ve Mustafa Sarp'ı bulunduran Rijkaard'ın ön liberoya transfer istemesi halinde yönetimin Mehmet Aurelio ile temasa geçilebileceği gelen haberler arasında.


BİZE ULAŞIN