Son kartal Yıldıray

Yabancı kontenjanının dolu olması nedeniyle rotayı mecburen yerli isimlere çeviren Beşiktaş, Yıldıray Baştürk ile her konuda anlaştı. Başkan Yıldırım Demirören, imza için bugün Almanya'ya uçuyor

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 08.08.2009 ABONE OL
Beşiktaş transferdeki son bombasını patlattı. Arjantinli futbolcusu Delgado'yu sözleşmesini askıya alması konusunda ikna edemeyen ve yabancı kontenjanı dolu olduğu için rotasını mecburen yerliye çeviren siyah-beyazlı yönetim, Stuttgart'ta forma giyen gurbetçi futbolcu Yıldıray Baştürk'le anlaşma sağladı. Daha önce de Beşiktaş'ın gündemine gelen ve "Siz kulübümle anlaşın. Ben zaten Türkiye'de oynamayı istiyorum" diyen 31 yaşındaki 10 numaranın menajerleri ile temasa geçen başkan Yıldırım Demirören'in, transfere son noktayı koymak için bugün Almanya'ya giderek kulübü ile masaya oturacağı bildirildi.

KİRALIK FORMÜLÜ DE GÜNDEMDE
Özellikle 10 numara sıkıntı yaşayan teknik direktör Mustafa Denizli'nin, "Yabancı alamıyorsak Yıldıray'a alalım" şeklinde görüş bildirmesi üzerine harekete geçen yönetimin, prensip anlaşmasına vardığı öğrenilen milli futbolcuya, yıllığı 2 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme teklif edeceği öğrenildi. Eğer Stuttgart ile bonservisin alınması konusunda anlaşma sağlanamazsa kiralık formülünün de teklif edileceği gelen haberler arasında.