'Başkan, Allah aşkına Yıldıray'ı almayın'

Beşiktaş yönetiminin topa tutulduğu Divan Kurulu'nda üyelerden biri Yıldıray Baştürk'ün transferi için Almanya'ya giden Başkan Demirören'e böyle seslendi

Pazar 09.08.2009
ABONE OL
Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2009 yılı ikinci olağan toplantısı dün yapıldı. Başkan Yıldırım Demirören'in de katıldığı divanda üyeler yönetime sert eleştiriler yaptılar. Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, yaptığı işten artık mutlu olmadığını belirterek, "Bana bu mutsuzluğu yaşatanları kınıyorum. Başkan ve yönetim kurulu tarafından hiçbir zaman onore edilmedik. Yaptığımız öneriler ya başkana iletilmiyor ya da umursanmıyor" dedi. Üyelerden Kadir Kılıç, "Bu yönetim Beşiktaş tarihindeki en kötü yönetimdir. Kulüp menajerlere trilyonlar kazandırıyor" derken salondan büyük alkış aldı. Bu eleştiriler karşısında "Hatamız yoksa iş yapmamış oluruz" diyen Başkan Demirören, "Futbol ticaret oldu. Ticarette hata olur. Divan Kurulu üyelerini üzdüysek özür dileriz" dedi ve transfer çalışmaları için yurt dışına gideceğini belirterek izin isteyip salondan ayrıldı.

'GERÇEKTEN GÜNAH'
Atıf Keçeci ise, salondan ayrılan Demirören'in arkasından şöyle seslendi: "Başkan kalkıp giderken, 'Başkan Yıldıray'ı almaya gidiyorsan, Allah aşkına gitme' diyecektim. 32 yaşındaki oyuncuyu 4 seneliğine alacaksınız. Gerçekten günah." Bu arada kulübün borcunun alacaklar düşüldüğünde 153 milyon 324 bin 248 TL olduğu açıklandı.